Bude Naď vládnuť s Kotlebovcami? Podľa Remišovej je to možné, lebo nechce stratiť moc

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Kríza vo vládnej koalícii neutícha a do ohňa prilieva teraz aj šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová. Tá reagovala na ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý hovoril, že vládnuť môže aj menšinová vláda.

„Nie je normálne, aby premiér komunikoval so svojimi koaličnými partnermi cez sociálne siete. Na to máme riadne rokovanie vlády alebo koaličné rady. Ale toto je tá ukážka tej nenormálnosti situácie, ktorá momentálne vládne,“ povedala dnes Veronika Remišová v rádiu Expres.

Remišová následne ostro skritizovala slová ministra obrany Naďa, ktorý povedal v rozhovore pre Denník N, že je pripravený vládnuť aj vo dvojici, keďže so Sme rodina má OĽANO v parlamente 70 poslancov.

„To v zásade znamená, že je ochotný vládnuť s fašistami, lebo ja si neviem predstaviť, že by ich podporoval Smer alebo Hlas,“ uviedla Remišová s tým, že takéto výroky považuje za veľké sklamanie, píše portál tvnoviny.sk „Miesto toho, aby si aj oni spravili sebareflexiu, tak radšej budú vládnuť s fašistami. A v zásade im nejde o nič iné len o moc,“ dodala.

„Ja si ďalšie pokračovanie bez toho, aby prišlo k ďalšej zmene, neviem predstaviť,“ uzavrela Remišová.

Fašistickou stranou podľa všetkého myslela Remišová Kotlebovcov, ktorých takto často nazývajú. Treba však pripomenúť, že najvyšší súd nerozpustil stranu ĽSNS, ktorú často nazývajú fašistickou práve preto, že podľa súdu nejavila prvky, pre ktoré by mohla byť rozpustená a je plne demokratickou stranou.