Bude Naď vládnuť s Kotlebovcami? Podľa Remišovej je to možné, lebo nechce stratiť moc

Kríza vo vládnej koalícii neutícha a do ohňa prilieva teraz aj šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová. Tá reagovala na ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý hovoril, že vládnuť môže aj menšinová vláda.

„Nie je normálne, aby premiér komunikoval so svojimi koaličnými partnermi cez sociálne siete. Na to máme riadne rokovanie vlády alebo koaličné rady. Ale toto je tá ukážka tej nenormálnosti situácie, ktorá momentálne vládne,“ povedala dnes Veronika Remišová v rádiu Expres.

Remišová následne ostro skritizovala slová ministra obrany Naďa, ktorý povedal v rozhovore pre Denník N, že je pripravený vládnuť aj vo dvojici, keďže so Sme rodina má OĽANO v parlamente 70 poslancov.

„To v zásade znamená, že je ochotný vládnuť s fašistami, lebo ja si neviem predstaviť, že by ich podporoval Smer alebo Hlas,“ uviedla Remišová s tým, že takéto výroky považuje za veľké sklamanie, píše portál tvnoviny.sk „Miesto toho, aby si aj oni spravili sebareflexiu, tak radšej budú vládnuť s fašistami. A v zásade im nejde o nič iné len o moc,“ dodala.

„Ja si ďalšie pokračovanie bez toho, aby prišlo k ďalšej zmene, neviem predstaviť,“ uzavrela Remišová.

Fašistickou stranou podľa všetkého myslela Remišová Kotlebovcov, ktorých takto často nazývajú. Treba však pripomenúť, že najvyšší súd nerozpustil stranu ĽSNS, ktorú často nazývajú fašistickou práve preto, že podľa súdu nejavila prvky, pre ktoré by mohla byť rozpustená a je plne demokratickou stranou.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353