Bude Kollár nasledovať svoju bývalku Krištufkovú a vzdá sa postu predsedu parlamentu? - MAGAZÍN 1
Komentáre Slovensko

Bude Kollár nasledovať svoju bývalku Krištufkovú a vzdá sa postu predsedu parlamentu?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V nedeľu popoludní na tlačovej konferencii ohlásila Petra Krištufková (Sme rodina), že sa vzdáva funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu. Je otázne, či podobnú sebareflexiu nadobudne aj jej stranícky šéf a otec jej dieťaťa, Boris Kollár – predseda NR SR.

Pani poslankyňa Krištufková sa podľa jej vyjadrení intenzívne posledné roky venovala rodinnej politike, ako intenzívne  a dôsledne nevieme a určite nespochybňujeme jej prípadnú kompetentnosť. Je však otázne, či podobná funkcia je vhodná a adekvátna pre osobu s jej verejne známym životným štýlom a prepojením na kontroverzné osoby. Každopádne vyvodila osobnú zodpovednosť a vzdala sa funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu. Čo však netreba prehliadať je fakt, že jej stranícky šéf Boris Kollár nijak necíti sebareflexiu, či je jeho zotrvanie na poste predsedu NR SR  v poriadku.

Nedokážeme posúdiť do akej miery sa Boris Kollár zmenil osobnostne od čias kedy sedával v jednom aute s údajným šéfom podsvetia Petrom Steinhübelom, či na dovolenke za jedným stolom sedel s Jurajom Odrejčákom a partiou…. Už dávnejšie denník Pravda rovnako ako ďalšie redakcie krátko po parlamentných voľbách v roku 2016 dostali z anonymného zdroja kópie dvoch dokumentov z roku 1990, ktoré naznačujú Kollárove kontakty s organizovaným zločinom.

Išlo o záznamy z Úradu na ochranu ústavy a demokracie, ako sa po revolúcii 1989 premenovala kontrarozviedka Štátnej bezpečnosti. Úrad spadal pod československé federálne ministerstvo vnútra. Autenticitu dokumentov v októbri 2016 uznal Národný bezpečnostný úrad a potvrdil, že tieto dokumenty na nachádzajú v archíve Ústavu pamäti národa.

V týchto dokumentoch sa malo hovoriť aj o údajnom zapojení sa Borisa Kollára v prevoze 6kg drog, ktoré mal organizačne zabezpečiť Steinhübel. Z ďalšieho  dokumentu zo septembra 1990 vyplýva, že známy Romana Deáka označený ako Boris mal pod zámienkou opravy dojednať podvodný vývoz dvadsiatich nelegálne dovezených počítačov. Steinhübel a Deák boli v roku 1999 zavraždení.

Boris Kollár všetky tieto materiály označil za klamstvo. Známy spisovateľ slovenskej mafiánskej histórie Gustáv Murín vo svojom blogu na Pravde z 30. marca 2016 naznačil, že Kollár mal v 90. rokoch minulého storočia profitovať zo smrti svojich podnikateľských partnerov, najmä Steinhübela a Deáka.

Ak sa pozrieme na kauzy iných politikov, vsúva sa otázka prečo vlastne Boris Kollár je neustále „chránený“ a akceptovaný politik v tejto vládnej zostave a on sám nevyvodí osobnú zodpovednosť a nevzdá sa na základe svojich kontaktov a prepojení na kontroverzné osoby, svojej funkcie predsedu NR SR? Bolo by to určite jasné gesto, že politika sa na Slovensku mení k lepšiemu a nie naopak. Pokiaľ sa rôznym politikom ako bol ex-poslanec Glváč pripisoval problém a škandál kedy sa mal údajne stretávať s Alenou Zsuzsovou, bolo by minimálne transparentné, aby médiá a politici  na Slovensku vytvárali rovnaký tlak a verejnú diskusiu aj k niekdajšiemu vzťahu p. Kollára s touto osobou.

zdroj: prehladsprav.sk

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *