Buď sa dáte zaočkovať alebo pôjdete do väzenia, vyhráža sa prezident tejto krajiny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Buď sa dáte zaočkovať alebo pôjdete do väzenia, vyhráža sa prezident tejto krajiny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte si povedal, že s ľuďmi nebude zaobchádzať v rukavičkách. Obyvateľom krajiny sa vyhráža, že ten, kto odmietne očkovanie proti koronavírusu, skončí za mrežami.

Ako píše portál The Guardian, krajina je momentálne jednou z najviac postihnutých. Zaznamenaných bolo už viac ako 1,3 milióna prípadov nákazy koronavírusu a na jeho následky zomrelo najmenej 23 000 ľudí.

Vyhrážka padla v lokálnom televíznom vysielaní po tom, čo sa prezident dozvedel, že do očkovacích centier v hlavnom meste v Manile chodí veľmi málo ľudí.

„Buď si zvolíte očkovanie, alebo vás nechám zavrieť do väzenia,“ vyjadril sa Duterte.

Prezidentovo vyhlásenie si protirečia s tým, čo tvrdia Filipínski zdravotníci. Tí síce ľudí nabádajú, aby sa nechali zaočkovať, dodávajú však, že je očkovanie proti koronavírusu dobrovoľné.

Neskôr prezident dodal, aby ho ľudia nechápali zle, Filipíny sú však uprostred krízy a už je frustrovaný z toho, že obyvatelia odporúčania vlády ignorujú a nedodržiavajú.

Do nedele minulého týždňa sa nechalo očkovať celkovo 2,1 milióna Filipíncov.

Cieľom vlády pritom bolo mať čoskoro zaočkovaných aspoň 70 miliónov ľudí. Celkovo majú Filipíny takmer 110 miliónov obyvateľov.