Zo sveta

Brutálna bitka v českom parlamente! Poslanci sa trhali ako besní (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V českom parlament to dnes bolo naozaj horúce! V Snemovni sa vo štvrtok strhla potýčka medzi poslancami. Všetko začalo strkanicou medzi nezávislým poslancom Ľubomírom Voľným a podpredsedom snemovne Tomášom Hanzelom (ČSSD), potom sa zapojili aj ďalší aktéri. Hanzel pred tým vypol Voľnému, ktorý nadával na jeho adresu, mikrofón. Ten následne, zamieril k predsedníckemu pultíku a začal hovoriť do Hanzelového mikrofónu. Následne sa strhla bitka.

Hanzel agresívneho poslanca upozornil na to, nech hovorí k veci. Snemovňa totiž vo štvrtok rieši núdzový stav. „Buď budete hovoriť k veci, alebo vás vypnem,“ uviedol Hanzel.
„Tak ja si pôjdem sadnúť k vám na klin a poviem vám to do mikrofónu,“ reagoval Voľný.

„No tak príďte,“ odpovedal Hanzel.

Voľný následne spustil nadávky na adresu Hanzela, ktorý mu potom vypol mikrofón. Voľný sa následne zdvihol a došiel k miestu podpredsedu Hanzela. „Ja ako volený zástupca ľudu mám právo sa vyjadriť. Nechajte ma vystúpiť, „povedal do jeho mikrofónu.