Zo sveta

Britské školy odmietajú peniaze na štipendiá pre chudobných bielych chlapcov

Dve špičkové súkromné školy v Británii odmietli ponuku financovania pre chudobných bielych chlapcov, lebo sa boja, že by tým porušili proti-diskriminačné zákony.

Winchester College a Dulwtich College sú dve školy, ktoré odmietli ponuku financovania na vzdelávanie chudobných bielych chlapcov. Sir Bryan Thwaites im ponúkol na tieto štipendiá 1 milión libier.

Sir Thwaites je 96 ročný filantrop, ktorý plánoval, že peniaze pre tieto školy uvedie do svojej závete. Sir Bryan sám na oboch školách študoval vďaka štipendiu, pretože jeho rodičia si nemohli dovoliť pre neho a pre jeho brata platiť školné.

Finančník odkázal, že tie peniaze chce darovať z toho dôvodu, že mladí bieli chlapci z chudobných rodín majú ďaleko menej príležitostí ako deti z iných etník.

„To je nesmierne dôležitý problém interpretácie toho zákona. Urobil som pre obe školy za tie roky veľa vecí a úzko som sa do nich zapojil. Po tom všetkom mám teda pocit, že sa obe školy dopustili vo svojej interpretácii tej legislatívy strategickej chyby, “ povedal pre The Times sir Bryan.

Obe školy sa vyjadrili, že nemôžu prijať tieto peniaze.

V minulosti však britský rapper Stomzy zaplatil štipendiá pre černošských chlapcov a University of Camridge tieto peniaze prijala.

Keď sir Bryan tieto dvojaké štandardy spochybňoval, tak sa pýtal: „Keď môže Cambridge University prijať ďaleko väčší dar na podporu čiernych študentov, prečo nemôžem ja urobiť to isté pre znevýhodnených bielych Britov?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *