Zo sveta

Britská Miss plaviek napísala: „Na všetkých životoch záleží“ a odobrali jej titul

Dvadsaťtriročná Jasmine Archer-Jonesová z Veľkej Británie bola vyradená ako víťazka Miss plaviek potom, čo na Facebooku komentovala hnutie Black Lives Matter. Píše britské Metro UK. „Na všetkých životoch záleží“, znel jej komentár.

„Začína to byť smiešne,“ tak začala jej správa na Facebooku. „Na všetkých životoch záleží, a keď sa pozriete hlboko do štatistík, vlani zomrelo viac neozbrojených belochov než černochov. Premýšľaj o tom. Áno, to, čo sa stalo Georgovi Floydovi, bolo zlé a neodpustiteľné. Ale to platí aj pre mnoho ďalších ľudí rôznych rás v podobných situáciách.“ napísala modelka.

Podľa mladej ženy mnoho ľudí zneužíva tragickú smrť George Floyda, aby rabovali a vyrazili do ulíc. „Ale toto ho nevráti a neprinesie to spravodlivosť pre jeho rodinu.“

Čoskoro sa Jasmine Archer-Jonesová dostala na sociálnych médiách pod ťažkú ​​paľbu. Mnoho kritikov sa tiež obrátilo na organizáciu Miss Swimsuit UK, ktorej víťazkou sa vlani stala táto mladá žena. Teraz reagovali tým, že jej tento titul vzali.

„Cieľom Miss Swimsuit UK je utvárať hviezdy krásy zajtrajška a spĺňať štandardy dnešnej, generácia sociálnych médií ‚, ktorá vyžaduje očarujúce a prístupné vzory, ktoré môžu sledovať,“ odôvodnila organizácia toto rozhodnutie.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *