Zo sveta

Briti majú volať policajtov, ak vidia, ako občania porušujú pravidlá Covid-19

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Britský premiér Boris Johnson oznámil, že od 14. septembra bude v Anglicku znova zavedený zákaz spoločenských stretávaní viac ako šiestich ľudí, potom, čo tu už tretí deň po sebe bolo zaznamenaných viac ako 3 000 potvrdených prípadov koronavírusu.

Britský minister polície Kit Malthouse vyzval Britov, aby nahlásili svojich susedov polícii, ak uvidia, že porušujú nové vládne obmedzenia „pravidla šiestich“ proti COVID-19.

„Počas karantény sme zaznamenali nárast hlásení prichádzajúcich na políciu. Ak majú ľudia obavy, ak si myslia, že došlo k porušeniu, potom majú túto možnosť otvorenú, „povedal Malthouse v relácii BBC Radio 4 Today.

Na otázku, či by ľudia mali zavolať políciu, keď uvidia skupiny viac ako šiestich osôb v susednom dome, odpovedal, že „susedia to presne majú urobiť prostredníctvom čísla tiesňového volania [101], a ak majú obavy a uvidia také veci, potom by absolútne mali, áno. „

Minister dodal, že nové nariadenie má byť vydané v najbližších „dvoch alebo troch dňoch“, aby policajti mohli rozhodnúť, kedy majú byť pokutovaní tí, ktorí porušujú pravidlo šiestich.

„Policajti budú musieť posúdiť situáciu pred nimi, ale nakoniec musíme všetci uznať, že máme individuálne povinnosť voči nášmu kolektívnemu zdraviu,“ zdôraznil Malthouse.

Tento vývoj nastal po tom, čo britský premiér Boris Johnson minulý týždeň potvrdil, že v Anglicku bude od 14. septembra zavedené obmedzenie „pravidla šiestich“, pretože Spojené kráľovstvo zaznamenalo ďalších 2 659 prípadov koronavírusu počas 24 hodín a ďalších osem úmrtí.

Vysvetlil, že nové opatrenie, ktoré nahradia súčasné usmernenia umožňujúce zhromaždenia až 30 ľudí, znamená, že dve domácnosti sa nemôžu stretnúť, ak vytvoria skupinu väčšiu ako šesť ľudí.

Tí, kto porušia tieto pravidlá, môžu dostať pokutu 100 £ a pokuty sa za každý ďalší taký priestupok zdvojnásobia, a to až do maximálnej výšky 3 200 £.

Svadby, pohreby, bohoslužby, školy a pracoviská budú vyňaté z obmedzení „pravidla šiestich“, ak budú dodržané opatrenia sociálneho dištancovanie.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!