Británia neodporúča očkovať deti. Slovensko začína očkovať od 5 rokov. Lengvarský svoje zaočkoval - MAGAZÍN 1
Slovensko

Británia neodporúča očkovať deti. Slovensko začína očkovať od 5 rokov. Lengvarský svoje zaočkoval

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský oznámil dnes na tlačovej konferencii, že na Slovensku bude možné očkovať deti o 5 rokov. Toto očkovanie bude dobrovoľné a bude možné len na žiadosť rodiča. “Sú tam isté diagnózy, keď je očkovanie odporúčané a musí byť schválené pediatrom, prípadne iným odborníkom,” povedal.

Očkovanie zdravých detí vo veku 12 – 15 rokov neodporučil Výbor expertov vo Veľkej Británii. Prínosy očkovanie týchto detí by boli príliš malé. V Británii si počkajú na zber väčších údajov pre možné prehodnotenie situácie.

Lengvarský má podľa otázky novinárky deti vo veku od 5 do 11 rokov a niektoré už zaočkované má a to najmenšie zaočkovať dá teraz. Novinárka sa opýtala ministra zdravotníctva, čo rozhodlo o tom, že budeme očkovať aj tak malé deti, keď v Británii sa obávajú možných zápalov srdca a počkajú si ešte na dodatočné klinické štúdie. Lengvarský odpovedal, že rozhodol odbornej obce a našich odborníkov.