Brazílsky prezident: Radšej zomriem, než prísť o slobodu, covid pasy sú vodítka pre psov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Brazílsky prezident: Radšej zomriem, než prísť o slobodu, covid pasy sú vodítka pre psov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro prirovnal očkovacie pasy k vodítkam pre psov uprostred vojny, ktorú jeho administratíva vedie, aby zabránila zavedeniu tohto diskriminačného opatrenia na federálnej úrovni v Brazílii.

Bývalý vojenský dôstojník v utorok v Paláci do Planalto v Brasílii médiám povedal, že by radšej “zomrel”, než aby prišiel o slobodu.

„Pýtali sme sa [zdravotného úradu], prečo zdravotný pas? Čo je to za vodítko, ktoré chcú nasadiť brazílskemu ľudu? Kde je naša sloboda? Radšej zomriem, než aby som prišiel o slobodu,“ povedal Bolsonaro.

V nadväznosti na tieto vyhlásenia brazílsky minister zdravotníctva Marcelo Queiroga potvrdil, že vláda odpísala požiadavku na certifikát o injekcii covid-19 pre cestujúcich, ktorí vstupujú do krajiny, a novinárom povedal, že “nie je možné rozlišovať ľudí na očkovaných a neočkovaných a zavádzať obmedzenia”.

“Niekedy je lepšie prísť o život ako o slobodu,” dodal Queiroga.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *