Brat Čaputovej bez odbornosti prišiel na elitný útvar a vyberá najlepšiu ochranku pre prezidentku - MAGAZÍN 1
Slovensko

Brat Čaputovej bez odbornosti prišiel na elitný útvar a vyberá najlepšiu ochranku pre prezidentku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Denník Plus 7 Dní prišiel z informáciou, že pre novú prezidentku Zuzanu Čaputovú vyberá ochranku jej brat Daniel Strapák.

Človek bez odbornosti prišiel na elitný útvar a rozkazuje tam, kto bude najlepším ochrancom novej prezidentky. Daniel Strapák je členom Progresívneho Slovenska a písali sme o ňom aj v kauze daňových podvodov, kde firmy, v ktorých figuroval sú dlžné štátu na daniach viac ako 5 miliónov eur.

https://magazin1.sk/brat-caputovej-dlzi-statu-miliony-eur-preco-ho-taji/

Plus 7 dní: Skutočnosť, že brat nastávajúcej prezidentky mal hlavné slovo pri výbere ochrankárov, potvrdil hovorca Zuzany Čaputovej Martin Burgr. Dôvod, prečo to tak bolo, však zarazí, keďže Daniel Strapák nie je žiadny odborník na bezpečnosť. Je to podnikateľ, neúspešný kandidát na miestneho poslanca a šéf pezinskej bunky strany Progresívne Slovensko. „Pán Strapák býva na ulici v dome oproti pani Čaputovej, čiže bezpečnostné opatrenia, ktoré na tejto ulici pripravuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, sa dotýkajú aj jeho. Zároveň pri príprave týchto opatrení je pán Strapák kontaktná osoba pre komunikáciu s Úradom pre ochranu ústavných činiteľov. Bol aj súčasťou komunikácie o výmene zboru ochrancov. Poprosila ho o to pani Čaputová. Pán Strapák však nebude súčasťou budúceho tímu pani Čaputovej,“ vysvetľuje situáciu ohľadom ochranky Martin Burgr.

Čiže, aby bolo jasné, nejaký podnikateľ a regionálny politik, ktorý je zhodou okolností bratom budúcej prezidentky, jednoducho príde na elitný útvar a určuje, kto je správny človek na pozícii osobného strážcu hlavy štátu. Nuž a oprávňuje ho na to skutočnosť, že býva na rovnakej ulici ako Zuzana Čaputová. Tento postup veru neveští nič dobré. Koho bude pán Strapák vyberať nabudúce? Ak mu nevyhovejú, vznikne ďalšia kauza?

Zdroj: Pluska.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *