Borovička, zvratky, marihuana. Takto vyzerali žúry šéfa progresívcov Trubana - MAGAZÍN 1
Slovensko

Borovička, zvratky, marihuana. Takto vyzerali žúry šéfa progresívcov Trubana

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V politike je na slovenské pomery len krátko, no už sa vidí na premiérskej stoličke. Michal Truban, predseda mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko, sa okrem svojho podnikateľského príbehu nemôže pochváliť žiadnou politickou skúsenosťou. Na druhú stranu má viac skúseností s marihuanou či dokonca LSD. Posledných pár týždňov sa tak namiesto jeho politických názorov rieši, koľko a aké drogy Truban vlastne užíval. Glob.sk prináša priebeh jednej z akcií, ktorej sa podľa všetkého zúčastnil aj budúci predseda progresívcov.

Písal sa rok 2006 a webová stránka blackhole.sk, ktorá je určená pre hackerov, či ľudí, ktorých zaujímalo programovanie a svet IT, organizovala svoju piatu párty. Stránka patrila Michalovi Trubanovi, ktorý v komunite vystupoval pod prezývkou “bhole“. Po skončení párty “bhole” spísal akúsi reportáž, ako to na akcii vyzeralo a celé prebiehalo. Citácie uvádzame doslovne, ako sa na stránke nachádzali – okrem iného aj bez diakritiky.

Účastníci žúru sa stretli v krčme v centre Bratislavy. Pilo sa pivo a “pootvarali sa aj nake booky a chytala sa wifina, ktora je v slovaku free. Ti, ktori maju kompov uz plne zuby si radsej dali kolovat SPEKA co by zlozil aj rusku armadu. Usmevy na nasich tvarach a nasraty casnik na druhej nasvedcovali, ze vsetko je v najlepsom poriadku.” Pre neznalých slangu – ŠPEK je marihuanová cigareta (pozn. redakcie).

V zábave pomohla vraj aj Trubanova “tajná zbraň”. “Ako tajnu zbran som si do slovaku zavolal jedneho z najvacsich rozbijacov v bratislave, ktory hned po prichode zavelil borovicku a startovalo sa,” píše “bhole” v reporte. V kombinácii borovičiek a piva sa pokračovalo aj potom, ako sa časť partie presunula do podniku v Mlynskej doline. “Ako to uz v lacnej prime byva, zacali sa tocit piva a borovicky. Dalej sa mi report pise velmi tazko, lebo jednak sa uz nic slusne coby stalo za zverejnenie nestalo a aj tak si uz moc nepametam,” oznamuje Truban.

To, že to bola naozaj bujará zábava dosvedčuje aj táto veta: “Public fotky najdete neskor v gallerii, kompletnych 450MB aj s videom, je pristupne len pre ucastnikov sessny. Access si treba pytat na irc. Lebo niektore veci sa public proste nemozu dat, akykolvek sme salamisti. (hryzenie usi, lozenie po lampach, oblievanie pivom, speky, PAPERE, zaludkove zloby, neschopnost chodit atd… ).”

Výraz ŠPEK sme vysvetlili vyššie. So záhadným výrazom “PAPERE” pomôže slovník drogových slangových výrazov. Pre toto slovo sa v ňom nachádza viac vysvetlení. Alebo ide o takzvané “skladačky”, ktoré sa využívajú na balenie rôznych drog, alebo ide o dávku heroinu či desatinu gramu metamfetamínov. Zároveň môže ísť o dávku LSD. Ktoré z uvedeného je platné, z reportáže budúceho kandidáta na slovenského premiéra, nie je jasné.

Glob.sk požiadal o stanovisko aj predsedu Progresívneho Slovenska Michala Trubana. Napriek opakovaným výzvam, na otázky nereagovali.

“To, ako fungujú drogy, chlast a takáto zábava študentská, to isté viete aplikovať na úspech, na prácu”. To sú slová, ktoré rezonujú v starom príhovore lídra Progresívneho Slovenska k študentom, pri jednej z mnoha jeho “motivačných” prednášok. Vo forme videa sa tento príhovor dostal na začiatku augusta na verejnosť. Okamžite sa stalo jedným z hlavných motívov prázdninovej predvolebnej kampane, kedy mnohí z politikov, ale aj odborníkov odsúdili Trubanove prirovnania. Na základe jeho vyjadrení sa objavilo podozrenie, že Truban má skúsenosť s drogami, čo mali dokazovať aj jeho staré vyjadrenia na stránke blackhole.sk. Diskusia mala naznačovať aj to, že ich údajne predával.

Truban po istom váhaní skúsenosť s drogami priznal. Okrem marihuany vraj vyskúšal aj LSD. Akékoľvek úvahy o predaji drog ale odmietol. Pre svojich voličov dokonca nakrútil video, kde priznáva, že v minulosti pochybil.

zdroj: glob.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *