Bol frajer, že neočkovaní majú byť doma. Jeho sladkosti odmieta už aj internetový obchod - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bol frajer, že neočkovaní majú byť doma. Jeho sladkosti odmieta už aj internetový obchod

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Majiteľ spoločnosti Sedita, ktorá vyrába obľúbené slovenské sladkosti a pochutiny sa v rozhovore pre Denník N vyjadril, že neočkovaní ľudia by mali ostať sedieť doma. Jeho vyjadrenia spustili vlnu diskusii a aj to, že ľudia prestávajú kupovať obľúbené Horalky a iné sladkosti od tejto firmy.

Teraz sa k ľuďom pridáva aj veľký internetový obchod Online-potraviny.sk: „Od dnešného dňa sú všetky výrobky od výrobcu Sedita odstránené z nášho predaja!“ píše sa v statuse. Na vysvetlenie potraviny ďalej uvádzajú, že keďže sa majiteľ Sedity „vyjadril, že podľa jeho názoru by mali byť pravidlá nastavené tak, že zaočkovaní by mali mať absolútnu slobodu na rozdiel od ľudí, ktorí sa nezúčastnili dobrovoľného očkovania proti Covidu-19“. píšu na facebooku.

Internetový obchod s potravinami v predošlom statuse napísali. „V našej predajni obsluhujeme aj naďalej očkovaných, neočkovaných, testovaných, netestovaných, s rúškom, bez rúška. Ľudí nikdy diskriminovať nebudeme, sme tu preto, aby sme pomáhali a spájali i napriek tomu že táto vláda nás rozdeľuje. Tiež sme začali materiálne podporovať protestujúcich občanov.“ Prirodzene, stiahnutie výrobkov spoločnosti Sedita malo odozvu aj medzi nakupujúcimi a diskutujúcimi.