Bojovala za práva Afroameričanov a z belochov chcela otrokov. Do hlavy ju postrelil černošský gang - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Bojovala za práva Afroameričanov a z belochov chcela otrokov. Do hlavy ju postrelil černošský gang

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Známa aktivistka hnutia Black Lives Matter Sasha Johnson sa stala obeťou útoku černošského gangu v Londýne. Žena sa zúčastnila večierku, na ktorý zaútočila štvorica mladíkov. Do davu zúčastnených vystrelili niekoľko rán, pričom jedna z guliek zasiahla Johnsonovú do hlavy.

Jej zranenie si vyžiadalo okamžitú operáciu, ktorá podľa denníka Independent dopadla úspešne. Aktivistka je však v čase písania tohto článku v kritickom stave. Britská polícia v súčasnosti pátra po štyroch mladých čiernych mužoch, ktorí majú byť za útok zodpovední.

„Zistili sme, že bola na párty v Peckhame. Približne o tretej ráno skupina mladých černochov oblečených v tmavých šatách vošla do záhrady, kde sa konal večierok a použila strelné zbrane. Z miesta činu ušli pred príchodom polície,“ uviedlo vedenie Scotland Yardu.

Zranená černošská aktivista bola v minulosti zablokovaná na sociálnej sieti Twitter za rasistické príspevky. Dôvodom bol jej príspevok, v ktorom uviedla, že z belochov treba spraviť otrokov. „Biely muž nám nebude rovný, ale bude náš otrok. História sa mení. Žiadna spravodlivosť, žiadny mier,“ napísala Johnsonová minulý rok na Twtitteri.