Boj s covidom sa hystericky preháňa a zneužíva. Právny štát skončil, hovorí advokátka - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Boj s covidom sa hystericky preháňa a zneužíva. Právny štát skončil, hovorí advokátka

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Boj s pandémiou koronavírusu sa hystericky preháňa a zároveň zneužíva k protiústavnému nakladaniu s právami občanov. Vo vysielaní CNN Prima NEWS to vyhlásila česká advokátka a bývalá poslankyňa za ČSSD Jána Zwyrtek Hamplová. Samotné ochorenie COVID-19 vraj nezľahčuje, ale pozastavuje sa nad radom vládnych opatrení. Právny štát podľa nej už z veľkej časti skončil.

Zwyrtek Hamplová vo vysielaní CNN Prima NEWS povedala, že horšie než samotný vírus je hystéria okolo neho. “Krútim hlavou nad nelogikou, nezákonnosťou a nad tým, čo sme schopní okolo tohto vírusu vymyslieť,” vyhlásila advokátka.

“Namiesto toho, aby sme sa sústredili na boj so skutočne chorými a na prevenciu, rozdeľujeme národ nezmyselnými príkazy, ceduľami a vyvolávame zbytočnú nenávisť. Je to až smutné, “pokračovala Zwyrtek Hamplová.

Naštvaní podľa nej môžu byť ako neočkovaní ľudia, tak aj tí, ktorí vakcináciu absolvovali. Najprv vymenovaní môžu mať napríklad problém dostať sa na nejaké akcie, druhí sa zase môžu diviť, prečo nepoberajú výhody, ktoré im boli prisľúbená výmenou. “Mali by sa spojiť a od štátu chcieť efektívny boj s vírusom, ktorý sa hystericky preháňa a zneužíva k protizákonnému a protiústavnému nakladaniu s našimi právami,” uviedla Zwyrtek Hamplová. Tá ďalej hlási, že začínajú platiť až absurdné výklady práva. “Tu končí právny štát. Ja nehovorím, že je ohrozený … On už z veľkej časti skončil, “doplnila bývalá poslankyňa. Myslia si, že ak by štát znovu pritvrdil v opatreniach, “pritvrdili by aj občania a vyšli by do ulíc”.