Blokáda nevyšla! Na ruský Krym jazdí stále najviac turistov z Ukrajiny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Blokáda nevyšla! Na ruský Krym jazdí stále najviac turistov z Ukrajiny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Keď si obyvatelia Krymu po prevrate v Kyjeve v roku 2014 odhlasovali v referende pripojenie k Rusku, rozhodla sa dosadená bábková vláda v Kyjeve Krym odrezať od dopravy, elektriny a hlavne turistov, jedného z hlavných zdrojov príjmu Krymu.

Celá blokáda Krymu bola podporená západnými spoločnosťami ako napríklad ubytovací server booking.com. Bežní Ukrajinci mali de facto zakázané na Krym jazdiť (samozrejme nie oficiálne) a prípadná návšteva bola považovaná za prejav “neukrajinského správania”.

Lenže prevratom nastolený “ukrajinský” režim v tomto smere zatiaľ neuspel. Tento rok od januára do augusta navštívilo Krym 1,2 milióna Ukrajincov! To je 17 percent všetkých turistov, ktorí na Krym tento rok prišli. Opäť sa ukazuje stará pravda a násilím nastolený režim držaný pri moci volebnými podvodmi a terorom bežní ľudia nakoniec vždy ignorujú a žijú si po svojom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *