Blaha: "Progresívne Slovensko je neoliberálne zlo. Mr. Truban to dokazuje každý deň" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Blaha: “Progresívne Slovensko je neoliberálne zlo. Mr. Truban to dokazuje každý deň”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer-SD) varoval pred vládou liberálov na Slovensku.

Ak ste si po 1989 náhodou mysleli, že triedny boj medzi robotníkmi a biznismenmi je vecou minulosti, tak zabudnite na to.

A nie sú to marxisti ani leninisti, kto ho vracia do hry. Sú to liberáli.

TRUBAN ĎALEJ HEJTUJE ROBOTNÍKOV

Prečítajte si, čo o robotníkoch hovorí Michal Truban, líder Progresívneho Slovenska a arogantný podnikateľ, ktorý pracujúcimi ľuďmi opovrhuje ako málokto – citujem:

“Roboši, teda robotníci, to je úplne špeciálna sekta ľudí. Akože ja ich mám “strašne rád”, lebo keď sa dohodneme, že idú k tebe niečo robiť o ôsmej, tak príde o jedenástej a díva sa na teba, že čo, čo kde si. Jak s tými robošmi. Dáš mu robiť kachličky a on ťa oj*be. Prvú vec, kde ťa vidí, hej že tri si zoberie so sebou.”

PROGRESÍVNE SLOVENSKO NENÁVIDÍ PRACUJÚCICH ĽUDÍ

Toto je vlastne definícia Progresívneho Slovenska. Liberáli opovrhujú robotníkmi, považujú ich za zlodejov a lenivcov.

Truban by im zobral aj hlasovacie práva. Ako sa vyjadril, demokracia je s nimi “na p*ču”, voliť by mali len pracháči. Ako on. A chlapci z Esetu. A ďalší milionári. A možno aj kávičkári z bratislavských stredných tried. Inak nikto. Hlavne nie táto “úplne špeciálna sekta”.

TRUBANOVI SA ZACNELO PO TRIEDNOM BOJI

To viete, kedysi sa tomu hovorilo “TRIEDA” – tých, čo nevlastnia pôdu, továrne či kapitál. Trieda robotníkov. Pracujúcich.

Dnes im liberáli hovoria “robotnícka sekta”. A vymedzujú sa proti nej rovnako, ako sa v 19.storočí boháči vymedzovali proti robotníckej triede – boli pre nich len odpad, ktorý si nezaslúži žiadne práva. Žiadne sociálne istoty, žiadne volebné právo. Ťažké vykorisťovanie. Tzv. manchesterský kapitalizmus.

Trubanovi sa zjavne zacnelo. Nenávidí pracujúcich ľudí a kope do nich ako do úplnej čvargy. On, veľký podnikateľ. Veľký liberál. Veľký pracháč. Pchá, on je predsa viac než pracujúca “sekta”. On je veľký buržuj.

ROBOTNÍKOM NESIAHAŠ ANI PO ČLENKY, MIŠKO

Milý Michal, máš pravdu. Robotníci sú iná trieda ako ty. A áno, ty si dôkazom, že triedny boj podnikateľov proti robotníkom ďalej existuje – ľudia ako ty robotníkov nenávidia a chcú ich zbaviť sociálnych práv.

Ale s tými zlodejmi a lenivcami je to presne naopak.

NEKRADNÚ ROBOTNÍCI, ALE BIZNISMENI AKO TY

Nie sú to robotníci, kto kradne. Sú to biznismeni ako ty, Kiska či Matovič. Kradnete na daniach, na pozemkoch, na províziach. Ošklbávate svojich zamestnancov a štát. Možno nejaký robotník zoberie dve kachličky, no ty si urveš milióny. Tak kto je tu zlodej?

Pracujúci dre od rána do večera za almužnú, čo mu takí ako ty dávajú, Michal, kým ty kávičkuješ s kumpánmi, prednášaš deckám o tom, aké skvelé je sa sfetovať a válaš si šunky. Tak kto je lenivec?

LIBERÁLNI ZBOHATLÍCI, PRACTE SA!

Ak chceš vrátiť do slovenskej spoločnosti triedny boj, milý Michal, tento boj nikdy nevyhráš. Vždy z toho vyjdeš ako nemorálny zlodej a výžirka práve ty a tebe podobní.

Boh ochraňuj Slovensko, aby sa takéto nabubralé zbohatlícke liberálne monštrá dostali k moci. Boh ochraňuj pracujúcich ľudí.

Progresívne Slovensko je zlo. Číre zlo. Neoliberálne zlo. Mr. Truban to dokazuje prakticky denne.

Vzdaj to, človeče. Si relikvia z 19.storočia. Si omyl. Liberálny omyl.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj: InfoVojna / Facebook Ľuboš Blaha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *