Bihariovej je odporné, že Kotlebovci prišli do obce, kde zbili hasiča, ona však neprišla - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bihariovej je odporné, že Kotlebovci prišli do obce, kde zbili hasiča, ona však neprišla

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba prišiel do obce Važec, kde veľká skupina Rómov brutálne mlátila miestneho hasiča, ktorý si bránil svoju malú dcéru. Kotleba prišiel ako člen bezpečnostného výboru diskutovať s primátorom a občanmi na špeciálnom obecnom zasadnutí.

Po diskusii sa občania a asi 200 členov ĽSNS prešli po obci, kde majú veľké problémy s osadníkmi.

„Máme tu dnes 200 našich chlapov, ak sa budete chcieť ísť pozrieť do osady, my sme pripravení,“ vyhlásil Kotleba. Jeho vystúpenie pritom prerušoval potlesk občanov.

K celému incidentu sa vyjadrila aj podpredsednícka neoliberálov za Progresívne Slovensko Irena Bihariová, ktorá celý čin odsúdila, no nepáčilo sa jej ani, že Kotlebovci do tejto obce prišli.

„Ide o odpudivý násilný čin, ktorý treba jednoznačne odsúdiť. Je jedno, akej etnicity je obeť či páchateľ, násilie je odporné v každej forme a zasluhuje tvrdé zákonné potrestanie. Hlboko sa mi hnusí akýkoľvek prejav zvlčilej agresie, zvlášť ak smeruje voči ženám. Je mi úprimne ľúto dotyčného muža a jeho rodiny, veľmi dúfam, že bude zdravotne v poriadku a dostane sa z toho bez následkov a dlhodobej traumy. Je mi však odporné aj to, ako sa daný prípad rozhodli okamžite zneužiť Kotlebovci, ktorí dnes dorazili do obce a ponúkli 200 mužov na “vyriešenie problému.” napísala Bihariová na sociálnej sieti.

Irena Bihariová však na špeciálne zastupiteľstvo medzi nahnevaných občanov neprišla a svoje postoje dokázala prezentovať len cez internet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *