Slovensko

Bihariovej je odporné, že Kotlebovci prišli do obce, kde zbili hasiča, ona však neprišla

Marian Kotleba prišiel do obce Važec, kde veľká skupina Rómov brutálne mlátila miestneho hasiča, ktorý si bránil svoju malú dcéru. Kotleba prišiel ako člen bezpečnostného výboru diskutovať s primátorom a občanmi na špeciálnom obecnom zasadnutí.

Po diskusii sa občania a asi 200 členov ĽSNS prešli po obci, kde majú veľké problémy s osadníkmi.

„Máme tu dnes 200 našich chlapov, ak sa budete chcieť ísť pozrieť do osady, my sme pripravení,“ vyhlásil Kotleba. Jeho vystúpenie pritom prerušoval potlesk občanov.

K celému incidentu sa vyjadrila aj podpredsednícka neoliberálov za Progresívne Slovensko Irena Bihariová, ktorá celý čin odsúdila, no nepáčilo sa jej ani, že Kotlebovci do tejto obce prišli.

„Ide o odpudivý násilný čin, ktorý treba jednoznačne odsúdiť. Je jedno, akej etnicity je obeť či páchateľ, násilie je odporné v každej forme a zasluhuje tvrdé zákonné potrestanie. Hlboko sa mi hnusí akýkoľvek prejav zvlčilej agresie, zvlášť ak smeruje voči ženám. Je mi úprimne ľúto dotyčného muža a jeho rodiny, veľmi dúfam, že bude zdravotne v poriadku a dostane sa z toho bez následkov a dlhodobej traumy. Je mi však odporné aj to, ako sa daný prípad rozhodli okamžite zneužiť Kotlebovci, ktorí dnes dorazili do obce a ponúkli 200 mužov na “vyriešenie problému.“ napísala Bihariová na sociálnej sieti.

Irena Bihariová však na špeciálne zastupiteľstvo medzi nahnevaných občanov neprišla a svoje postoje dokázala prezentovať len cez internet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *