adplus-dvertising

Biden sledoval prejav Macrona a zrazu sa na celej obrazovke objavil Putin! Ako to len robí? (Video)

Organizátori online summitu o klíme predčasne ukázali počas zasadnutia na obrazovke Vladimira Putina, informuje kremeľský pool RIA. Putin sa objavil na obrazovke počas prejavu francúzskeho prezidenta.

Americký minister zahraničia Anthony Blinken za prítomnosti prezidenta Joe Bidena ohlásil vystúpenie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktoré bolo zo záznamu. Zároveň sa v zábere na niekoľko sekúnd objavil indonézsky prezident Joko Widodo.

Uprostred Macronovho prejavu Blinken oznámil, že slovo dostáva Putin, ktorý, ako bolo vidieť vo vysielaní, čaká vo svojej kancelárii na živé vystúpenie v priamom prenose.

Po Putinovom vystúpení sa Blinken ospravedlnil za technickú poruchu a opäť začalo vysielanie Macronovho prejavu.

Summit o klíme, navrhnutý americkou administratívou, sa koná vo virtuálnom formáte 22. – 23. apríla. Ako uviedol Biely dom, Biden pozval k účasti v ňom najvyšších predstaviteľov viac ako 40 krajín.
Putin vo svojom prejave uviedol, že Rusko pristupuje na svoje medzinárodné záväzky v oblasti klímy s plnou zodpovednosťou.

„Veríme, že univerzálne dohody dosiahnuté prostredníctvom OSN sú spoľahlivým právnym základom pre spoločnú prácu štátov pri kontrole a znižovaní emisií skleníkových plynov,“ dodal prezident.

Zdôraznil, že ruské orgány energicky pracujú na vytvorení súčasných zákonov zaisťujúcich kontrolu emisií uhlíka a stimuláciu ich znižovanie.