Zo sveta

Biden povolil Američanom tretie pohlavie. Skontrolovať si ho môžu sami bez lekára

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Američania si už budú môcť vybrať aj pohlavie X v ich pasoch či dokumentoch. U nás poznáme len pohlavie mužské či ženské. Ľudia v Spojených štátoch nebudú musieť chodiť na lekárskej prehliadky, ale pohlavie X si budú môcť určovať sami. Chceli tak vyhovieť nebinárnym a intersexuálnym osobám a podporiť LGBTQI+ komunitu. 

Pohlavie X si môžu vybrať obyvatelia Indie, Austrálie, Kanady či Nemecka. Najnovšie sa k týmto krajinám pridalo už aj USA. Posledný deň tzv. ,,Pride“ mesiaca oznámili autority tieto zmeny, o ktorých informoval The New York Times. K novému pohlaviu a k novým pravidlám pridali aj zbavenie nutnosti zdravotných prehliadok a overovania pohlavia človeka. Po novom vraj bude stačiť, ak sa skontroluje miesto lekárov sám. 

Bez možnosti prehliadok lekármi sa budú môcť Američania legitímne označovať v pasoch a osvedčeniach ako nebinárni, či intersexuálni. Podľa obhajcov LGBT komunity kategorizovanie ľudí ako mužov a žien dlhodobo diskriminuje tzv. nebinárne a intersexuálne osoby, ktoré sa vraj narodili s atypickými chromozómami alebo sexuálnymi charakteristikami.