Zo sveta

Biden padal zo schodov a skoro nenastúpil do lietadla. Putin mu včera odkázal veľa zdravia (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte včera odkázal ruský prezident Vladimír Putin svojmu americkému kolegovi, že mu praje veľa šťastia a už dnes to vyzeralo, že si Joe Biden ublíži pri nastupovaní do lietadla Air Force One.

Americký prezident totiž skôr povedal, že Putin „bude niesť zodpovednosť za zasahovanie do volieb“. Médiá tiež tvrdia, že Biden v rozhovore s novinárom ABC nazval svojho ruského kolegu „zabijakom“, ale nie je jasné, či to myslel naozaj vážne. Hovorca Bieleho domu Len Psakiová odmietla objasniť, či sú slová metaforické.

Putin mu zaželal veľa zdravia

„V detstve, keď sme sa na záhrade hádali, sme si hovorievali:, Kto to hovorí, toho sa to týka. ‚A nie je to náhoda. Nie je to len hláška, čo sa používa v detstve. Význam je v tom veľmi hlboký a psychologický. V inej osobe vidíme svoje vlastné kvality a myslíme si, že je rovnaká ako my, „dodal Putin.

Prezident poznamenal, že v histórii každého národa „existuje mnoho dramatických a krvavých udalostí“.

„Ale keď hodnotíme iných ľudí, alebo keď hodnotíme aj iné štáty, iné národy, je to vždy tak, ako by sme sa pozerali do zrkadla. Vždy tam vidíme seba, „povedal.