Bežkyňa z USA podala sťažnosť kvôli tomu, že musí súťažiť s mužmi, ktorí sa cítia ako ženy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Bežkyňa z USA podala sťažnosť kvôli tomu, že musí súťažiť s mužmi, ktorí sa cítia ako ženy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tri vysokoškoláčky z amerického Connecticutu podali federálnu diskriminačnú sťažnosť, pretože boli nútené súťažiť v behu proti biologickým mužom, ktorí sa ale cítia ako ženy, a tak v dnešnom liberálnom svete môžu súťažiť v ženskej kategórii.

Prehry v pretekoch s biologickými mužmi, ktorí sa cítia ako ženy, zničila šance dievčat, dostať sa na prvé priečky a získať tak štipendiá za ich výkon. Proti mužským športovcom jednoducho nemali šancu.

Jedna z dievčat, Selina Souleová, nemohla kvôli tejto neféreovej prehre postúpiť do dievčenskej dráhy v Novom Anglicku.

Selina potrebovala skončiť na prvých šiestich pozíciách, aby postúpila v súťaži, ale skončila ôsma, pretože bola porazená ženami, ktoré sú biologicky muži.

Spojila sa s organizáciou Aliancia Defending Freedom (ADF), aby podala sťažnosť, v ktorej sa odkazuje na federálne pravidlá hry, ktoré musia poskytovať rovnosť práv ženám.

Mladá bežkyňa z Glastonbury a právnička Christiana Holcomb sa pripojili do vysielania relácie Monday night Tuckera Carlsona, kde svoj prípad komentovali.

“Dočkala som sa plnej podpory mojich kolegýň a iných športovcov, ale zažila som aj nejakú odplatu od školských úradníkov a trénerov,” povedala Souleová moderátorovi.

Souleová potom uviedla, že sa bojí odplaty po svojom vystúpení v relácii “Tucker Carlson Tonight”.

Matka športovkyne zbiera už viac ako rok podpisy pre zákonodarcov, aby ich prinútila, že športovci musia súťažiť v disciplínach na základe svojho biologického pohlavia a nie toho, v akom sa cítia.

“Je to obrovská nevýhoda pre ženy!” povedala matka športovkyne. Sú situácie ako atletika, kde vaše osobné rozhodnutie, osobná voľba a osobný pohľad na to, kým ste, nezmení to, kým v skutočnosti ste biologicky a fyzicky.

Atletická konferencia Connecticut Interscholastic má politiku, ktorá umožňuje biologickým mužom, ktorí sa identifikujú ako ženy, súťažiť v atletických súťažiach pre ženy.

Podľa webovej stránky Transathlete.com, ktorá sa venuje sledovaniu trasgenderovej štátnej politike na stredných školách v Amerike je Connecticut jedným z najmenej 17 štátov, ktoré umožňujú transgenderovým športovcom strednej školy súťažiť bez obmedzenia.

Jeden transsexuálov športovec, ktorý súťažil proti Souleovej, prekonal hneď 10 rekordov predtým držaných biologickými ženami.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *