Slovensko

Beňová už nie je za povinné očkovanie, lebo má zlú skúsenosť z vlastnej domácnosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslankyňa Monika Beňová zmenila postoj k povinnému očkovaniu. Ešte pred mesiacom tvrdila, že podľa nej by učitelia, zdravotníci zamestnanci domovov sociálnych služieb či rizikoví ľudia vo vyššom veku, dnes to už neplatí.

V diskusnej relácii televízie Markíza Na Telo nepoprela, že pred vyše mesiacom, konkrétne 16. októbra, skutočne mala názor, že isté skupiny občanov by mali byť očkované povinne. “Áno to bolo predtým, kým som ja ako očkovaná dobrovoľne, ten covid dostala a videla som ten priebeh u nás doma. Takže dovoľte, aby človek menil názor na základe vlastnej skúsenosti. A ja na základe vlastnej skúsenosti tvrdím, že kým mne síce to očkovanie zabezpečilo ľahší priebeh, ale napríklad môjmu partnerovi nezabezpečilo ten ľahší priebeh. A ísť do rizika, v tejto situácii, ktorú máme v krajine, do rizika povinného očkovania politicky, je podľa mňa absolútne nezmyselné,” uviedla s tým, že aj očkovaní sa môžu nakaziť. Krajiny s vyššou zaočkovanosťou ako Slovensko riešia podľa nej tiež problémy s opatreniami či lockdownami. Uvítala by, ak by pozitívne testovaní dostali informáciu, ako sa správať a liečiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *