Beňová a Štefanec nebudú v Bruseli pozývať na stretnutia poslancov ĽSNS. Asi kvôli tomu, že nepodporujú migráciu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Beňová a Štefanec nebudú v Bruseli pozývať na stretnutia poslancov ĽSNS. Asi kvôli tomu, že nepodporujú migráciu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenskí europoslanci majú v Bruseli zvyk, že aj keď nie sú z tých istých strán či frakcii, stretávajú sa raz za čas na spoločných obedoch, aby prerokovali smerovanie EÚ.

“Osobne budem presadzovať predstavu, aby sme sa stretávali 11 europoslanci, čiže bez dvoch poslancov zastupujúcich extrémistické názory. Dúfam, že v tomto sa zhodneme všetci, ktorí zastupujeme demokratické politické sily,” uviedol Štefanec za KDH.

Monika Beňová zo Smeru už pozvala poslancov do Štrasburgu na prvý pracovný obed, ale okrem poslancov z ĽSNS.

“Nepozývala som tam poslancov za ĽS NS a ani na tie obedy, ktoré budem organizovať ja, ich nebudem pozývať,” povedala Beňová.

V roku 2015, kedy bola najväčšia migračná kríza hlasovala Monika Beňová za povinné kvóty, ktoré by nútene prerozdelili migrantov na Slovensko a tie štáty, ktoré by odmietli, by museli platiť miliardy eur ako pokutu. V podstate tieto kvóty podporil aj Štefanec za KDH, ktorý sa pri hlasovaní zdržal a teda nehlasoval proti.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *