Belgicko otvára nové azylové centrum pre mladých mužov z Afriky: Občania sa boja - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Belgicko otvára nové azylové centrum pre mladých mužov z Afriky: Občania sa boja

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Belgičania v meste Dormaal sú zdesení kvôli tajnému otvoreniu nového azylového strediska, ktoré bude podľa miestnych médií naplnené “mladými mužmi z Afriky”.

Znepokojení obyvatelia tvrdia, že o novom stredisku dostali len veľmi málo informácií a podľa plánu má ubytovať asi 130 migrantov.

“Všetci tu počujeme zvesti, ale neexistuje žiadna riadna komunikácia. Je jasné, že títo ľudia chcú zriadiť azylové stredisko, bez toho, aby informovali miestnych obyvateľov, “povedal občan mesta denníku Het Laatste Nieuws.

“Odvážime sa nechať naše deti vonku? Bude tu viac vlámaní a krádeží? Budú naše domy klesať na hodnote? Existuje toľko otázok, na ktoré dnes nedokážeme odpovedať. Keby to malo byť o starostlivosti o rodiny, dobre, ale takmer všetci sú mladí muži z Afriky bez rodín” komentuje situáciu obyvateľ mestečka.

FEDASIL, federálna agentúra pre ubytovávanie žiadateľov o azyl, údajne podpísala 18-mesačný prenájom bývalého opatrovateľského domu. Občania tvrdia, že o týchto plánoch nedostali žiadne informácie.

“V tejto situácii som trochu v zhone a nepýtame sa na to,” povedal starosta Boudewijn Herbots. “Je to dohoda medzi spoločnosťou Anima Care a federálnou vládou a ako mesto sa do toho nezapájame.”

“Uvedomujeme si, že o ľudí na úteku sa treba postarať slušným spôsobom, ale na druhú stranu je potrebné vziať do úvahy aj miestnu komunitu.”

Iná obec v Bruseli nedávno zaviedla “všeobecný zákaz alkoholu” v reakcii na nárast násilia a chaosu páchaného opitými migrantmi v tejto oblasti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *