Slovensko

Banáš: Zaujímali by ma reakcie, keby s výzvou ‘Poďme do nich’ prišiel Kotleba

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Denník S: Je pouličná mobilizácia proti ĽSNS skutočne tým najlepším receptom na želaný povolebný výsledok? Tak túto otázku si čoraz viac kladú nielen mnohí komentátori, ale aj ostatné verejne činné osoby. K téme sa najnovšie vyjadril aj expolitik, diplomat a spisovateľ Jozef Banáš, ktorý upozorňuje, že progresívci akosi pozabudli na pravidlá a varuje, že ako vyzývatelia môžu v bitke aj prehrať a tiež sa pýta, čo by nastalo, keby s konfrontačným sloganom prišiel Kotleba.

„Priatelia, zdá sa, že začína prihárať, kampaň naberá grády,“ píše v úvode svojho príspevku najprekladanejší slovenský spisovateľ a otec moderátorky Adely Vinczeovej, pričom oznamuje, že si všimol aktuálne kampaňové slogany koalície PS/Spolu ako „Poďme do nich“ alebo „Za férové Slovensko“.

„Každá bitka je však férová len vtedy, ak má pravidlá a mám nedobrý pocit, že naši odvážni mladíci na ne akosi zabudli. (Inak mi zišlo na um, aké by asi boli reakcie mladej sily, keby s touto výzvou vyšiel Kotleba…),“ píše ďalej Banáš.

Vo svojom krátkom príspevku potom na odľahčenie pridáva záber na vyvesené pravidlá bitky v bistre v Tisovci. V nich majitelia humorným spôsobom oznamujú, aby si prítomní návštevníci šli riešiť osobné spory von mimo priestory zariadenia.

„Myslím, že pre mladú silu môžu byť tisovecké pravidlá osožné, najmä zvolanie „Poď von!“. Bitka na čerstvom vzduchu má totiž aj zdravotný význam. A hlavne treba mať na pamäti, že aj vyzývateľ to môže v bitke schytať,“ myslí si spisovateľ.

V závere svojho stručného zamyslenia potom ozrejmuje, že bitkár je podľa neho ten, kto bojuje s inými a bojovník je človekom, ktorý bojuje sám so sebou a so svojimi slabosťami.

A nakoľko sú mu vraj sympatickejší bojovníci, „mladej sile“ v uliciach by radšej odporúčal používať heslo „poďme do seba“, čím zrejme naráža na to, aby sa progresívci viac ako na boj s druhými sústredili na vylepšovanie svojich vlastných vnútorných kvalít. „Ale tomu bitkár asi nerozumie,“ uzatvára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *