Slovensko

Banáš: Mám vysoké protilátky, ale na pivo ma nepustia. Očkovaný kamarát nemá žiadne, ale pustia ho (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý politik a dnes spisovateľ Jozef Banáš bol hosťom v televízii TA3, kde okrem iného hovoril aj o pandémii koronavírusu.

Banáš kritizuje súčasnú vládu za jej riadenie pandémie. Nepáčia sa mu aj podmienky pre slobodný život na Slovensku. Banáš prekonal koronavírus a podľa neho je riešenie pravidelné meranie protilátok a nie očkovanie. Očkovaní podľa neho nemusia mať tak vysoké protilátky, no aj tak ich podľa našich pravidiel pustia do prevádzok.

„Mám hornú hranicu (protilátok) po desiatich mesiacoch. Ja idem s kamarátom na pivo, ktorý je očkovaný a viem, on mi to povedal, že nemá žiadne protilátky. Jeho na pivo pustia a ja nemôžem ísť, lebo som to už prekonal pred desiatimi mesiacmi.“ hovorí príhodu Banáš.

Imunológ Miloš Jeseňák vysvetľuje pre portál Plus Jeden Deň, že je úplne prirodzené, že hodnota protilátok po očkovaní klesá „Či už ide o tie, ktoré sa vytvorili po prekonaní ochorenia, alebo tie, ktoré sa vytvorili po očkovaní, časom sa spotrebujú. Máte však vytvorené pamäťové bunky, ktoré keď sa stretnú s vírusom, nanovo masívne vytvoria protilátky. Alebo to viete podporiť tým, že si dáte tretiu dávku, ktorá vám nanovo zvýši tvorbu protilátok,“ vysvetlil.

Štúdia z Izraela ale ukázala, že ľudia, ktorí prekonali koronavírus, mali viac protilátok, ako tí, ktorí boli už dvakrát zaočkovaní. Aanalýza vychádza z databázy spoločnosti Maccabi Healthcare Services, ktorá zahŕňa približne 2,5 milióna Izraelčanov. Štúdiu viedli Tal Patalon a Sivan Gazit zo spoločnosti KSM, ktorá je súčasťou systému pre výskum a inovácie.

V dvoch analýzach štúdia zistila, že u osôb, ktoré boli očkované v januári a februári, bola v júni, júli a prvej polovici augusta šesťkrát vyššia pravdepodobnosť nákazy než u neočkovaných osôb, ktoré už boli koronavírusom infikované.

V tejto analýze, ktorá porovnávala viac ako 32 tisíc osôb v zdravotníckom systéme, bolo riziko vzniku symptómov Covid-19 u očkovaných osôb 27-krát vyššia a riziko hospitalizácie osemkrát vyššia.

„Táto analýza ukázala, že prirodzená imunita poskytuje dlhšiu a silnejšiu ochranu proti infekcii, symptomatické ochorenie a hospitalizáciu v dôsledku varianty delta,“ uviedli vedci.

2 Replies to “Banáš: Mám vysoké protilátky, ale na pivo ma nepustia. Očkovaný kamarát nemá žiadne, ale pustia ho (Video)

  1. Kto to takto odborne stanovil 180 dní od choroby Sars-cov2? Musel to vytiahnuť “ z päty“ Prekonala som stredneťažký kovid a pred ním som nemala chrípku dobrých 5 rokov… Nedám si ten sajrajt do tela, aj keď sa poserie celá väšinou nenávidená vláda múdrosráčov a expertov🤡 .Понятно Собака?🦮

  2. opatrenie 25. Ministerstvo zdravotníctva jasne a zreteľne stanoví podmienky pre uplatnenie výnimky z očkovania, ako i z invazívneho testovania a to do doby právoplatnosti zákona. .. („aby sa na Slovensku každému dobre žilo“) ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *