Babiš podporil sobáše homosexuálov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Babiš podporil sobáše homosexuálov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český premiér Andrej Babiš (ANO) nemá problém s novelou, ktorá má uzákoniť manželstvá homosexuálov. V sobotňajšom programe televízie Prima povedal, že na rokovaní poslaneckého klubu svojho hnutia vystúpil v prospech návrhu. V hnutí ANO podľa neho existujú v tejto veci tri názorové prúdy, za najdôležitejšie považuje starostlivé vyriešenie problematiky detí.

Babiš povedal, že osobne s návrhom na sobáše homosexuálov problém nemá. “Myslím, že páry rovnakého pohlavia by mali mať rovnaké práva aj v manželstve” uviedol na Prime. Spomenul zákonnú úpravu dedenia či svedkov pri uzavretí zväzku. Pripustil však, že v ANO existujú rôzne názory. “Niektorí hovoria, že slovo manželstvo je spojenie muža a ženy a je to nejaký symbol,” konštatoval.

Premiér nemá nič proti tomu, aby zväzok homosexuálov sa nazýval rovnako ako v prípade heterosexuálov. “Mne to nevadí, ale niektorým ľuďom to vadí,” uviedol. Vyslovil sa za to, aby návrh v snemovni postúpil do druhého čítania.

Diskusia by sa podľa neho potom mala sústrediť na deti. “Keď je pár a jeden z partnerov zistí, že je homosexuál a odíde, aby rodičia neprišli o nejaké právo, to je dôležitá debata,” povedal.

Registrované partnerstvo by zaniklo

Babiš uviedol, že o svojom názore nemôže direktívne presvedčiť ostatných poslancov hnutia. “Nie je možné, že zavelíte a všetci v rámci hnutia zmenia názor, u nás sú tri (názorové) skupiny,” povedal. Nový predpis podľa neho nesmie nikoho poškodiť.

Manželstvo aj pre homosexuálov navrhlo novelou Občianskeho zákonníka 46 poslancov zo šiestich snemovních klubov, konkrétne ANO, Piráti, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN. Novela predpokladá, že homosexuáli by mali v manželstve rovnaké práva a povinnosti, ako majú v manželstve žena a muž. Registrované partnerstvo, do ktorého môžu homosexuáli vstupovať teraz, by ako inštitút zaniklo.

Pod návrh na ústavnú ochranu tradičného manželstva sa podpísalo 37 poslancov z KDU-ČSL, ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN. Má doplniť ochranu rodiny o ochranu jedného zo základných stavebných prvkov úplnej rodiny, za ktorý pokladajú manželstvo muža a ženy. Snemovňa obe predlohy prejednáva súčasne.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *