Až 60 obcí stratilo trpezlivosť a odmietajú ďalej viac testovať. Nevidia v tom už totiž zmysel

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Okres Nitra je podľa Covid automatu zafarbený na čierno, no aj tak približne dve tretiny obcí v tomto okrese už nechcú ďalej testovať.

Nevidia v testovaní už zmysel a miera pozitivity u nich je často len 0,3% a pozitívnych pacientov rátajú v jednotkách. Až 60 obcí v Nitrianskom regionálnom združení odmieta testovať. Náklady sú podľa nich príliš vysoké a štátu odkazujú, že otvárať odberné miesta v réžii samospráv nemá zmysel. Najbližší víkend sa bude možné otestovať len v 18 obciach v tomto regióne a v meste Vráble. 

Obciam sa zdá nelogické vyhadzovať toľké financie, pričom častokrát za celý víkend identifikovali ledva 5 či 10 nových pozitívnych prípadov. 

Obce navrhujú, aby štát zriadil mobilné odberové miesta, ktoré by namiesto víkendu fungovali počas týždňa, čím by vyriešili efektívnosť, finačnú či personálnu stránku odberov.