Až 60 obcí stratilo trpezlivosť a odmietajú ďalej viac testovať. Nevidia v tom už totiž zmysel

Okres Nitra je podľa Covid automatu zafarbený na čierno, no aj tak približne dve tretiny obcí v tomto okrese už nechcú ďalej testovať.

Nevidia v testovaní už zmysel a miera pozitivity u nich je často len 0,3% a pozitívnych pacientov rátajú v jednotkách. Až 60 obcí v Nitrianskom regionálnom združení odmieta testovať. Náklady sú podľa nich príliš vysoké a štátu odkazujú, že otvárať odberné miesta v réžii samospráv nemá zmysel. Najbližší víkend sa bude možné otestovať len v 18 obciach v tomto regióne a v meste Vráble. 

Obciam sa zdá nelogické vyhadzovať toľké financie, pričom častokrát za celý víkend identifikovali ledva 5 či 10 nových pozitívnych prípadov. 

Obce navrhujú, aby štát zriadil mobilné odberové miesta, ktoré by namiesto víkendu fungovali počas týždňa, čím by vyriešili efektívnosť, finačnú či personálnu stránku odberov. 

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353