Zo sveta

Austrálska televízia rieši dôležitú otázku: „Sú šachy rasistické?“

Austrálskymi daňovými poplatníkmi financovaný vysielač ABC je teraz zosmiešňovaný, keď viedol debatu riešiacu, či sú šachy rasistické, pretože biela strana má podľa pravidiel tejto hry tradične prvý ťah.

Bývalý člen Austrálskej šachovej federácie zistil, že táto debata má prebehnúť, keď ho rádiový producent požiadal o účasť.

„ABC dospela k názoru, že šachy sú rasistické, pretože bieli majú vždy prvý ťah!“ napísal na sociálnej sieti John Adams s dodatkom: „Verte tomu, že sa národný vysielač zapojí v rámci ideologického Marxismu do čohokoľvek a všetkého v Austrálii!“

Rozzúrení Austrálčania sa uchýlili na Twitter, aby vyjadrili voči ABC pobúrenie, že vyhadzuje peniaze na také zbytočné otázky.

„Ľudia od národného vysielača chcú, aby sa zameriaval na dôležitejšie problémy,“ povedal jeden. „Ľudia majú ekonomické problémy, zdravotné problémy, ťažkosti s karanténou. Nechcú, aby sa ich prachy vyhadzovali za blbosti. „

Austrálsky šachový expert Kevin Bonhan však povedal, že sa tej debaty, čo má dnes prebehnúť, zúčastní.

Vyšlo z toho, že prvý ťah bieleho tímu nemá nič spoločné s „rasizmom“ a 5- minútový okamžitý prieskum túto skutočnosť potvrdil.

Tie strany boli tak zafarbené ako biele či čierne, pretože to boli tou dobou najlacnejšie farby na trhu v čase vynájdenia tejto hry v severozápadnej Indii.

Pravidlo, že biely má prvý ťah, bolo súčasťou šachu pre medzinárodné súťaže v 19. storočí a nemá nič spoločné s rasou.

My ale žijeme v roku 2020 a všetko je potenciálne rasistické, ak sa do toho vloží mocenská skupina alebo dav na sociálnych médiách.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

3 Replies to “Austrálska televízia rieši dôležitú otázku: „Sú šachy rasistické?“

 1. Ako vidieť ono tým u nás v západnom svete vládnucim krajne ultraľavičiarskych neomarxistických ultraliberálnych novofašistov šibe stále viac aj viac:
  Podľa neomarxistov dnes už sú Šachy odrazu údajne vraj „rasistické“, a možno že zajtra už budú šachy „fašistické“ a „nacistické“, čo ak sa stane, tak to možno že vo svojej totalitnej absurdite prekoná dokonce ešte aj tú dnešnú blúznivú numerologickú justičnú frašku na Slovensku s úplne rovnako tak absurdne „súdeným“ predsedom našej ĽSNS Mariánom Kotlebom.
  Najmä s aspektom na pseudojustičnú frašku proti Mariánovi Kotlebovi nemožno na Slovensku preto vylúčiť už ani len to, že môže si práve tak úplne rovnako nejaký blúznivý neomarxistický numerológ zo slovenského Gestapa NAKA alebo z tzv. „špecializovanej prokuratúry“ pre boj proti údajnému „terorizmu a extrémizmu“ vo svojom ideologickom fanatizme všimúť, že veď vlastne šachovnica má 8 x 8 šachových políčok, čo sa možno že už v blízkej budúcnosti stane „korunným dôkazom“ – čo im nepochybne kdejakí ochotne pritakávajúci sorosovskí pseudoznalci pred tzv. „špecializovaným súdom“ aj ochotne „potvrdia“, že táto šachová hra týmto svojim rozsahom osem kráť osem políčok údajne vraj odkazuje na ôsme písmeno abecedy „H“, čo má údajne vraj znamenať iniciálu od priezviska „HITLER“, a teda Šachy sú údajne vraj „nacistickou“ či „fašistickou“ hrou, ktorú možno že vymyslel dokonca aj samotný Adolf Hitler, alebo ak možno že aj priamo samotný Adolf Hitler úplne tak azda nie, nuž tak ale celkom určite Šachy musel nutne vynájsť nejaký iný nacista, pretože oných osem krát osem políčok údajne vraj nie je náhodných, ale znamená to nacistický pozdrav „Heil Hitler“, čím sa onen nacistický vynálezca šachovej hry dopustil úplne rovnakého zločinu, akého sa dopustil aj predseda ĽSNS darovaním chudobným rodinám peňažnej čiastky vo výške 1488 Euro, čo je úplne ten istý extrémistický „fašistický“ a „nacistický“ zločin.
  A navyše ešte tento tak nesporný fakt, že popierač tejto neomylnej pravdy, že „Šachy sú nacizmus“ sa svojim popieraním tejto neomylnej pravdy sa dopustí svojim popieračstvom „hrdelného zločinu“ za ktorý bude „spravodlivo potrestaný“ úplne rovnako, ako je to na dnešnom krajne ultraľavičiarskom ultraliberálnom neomarxistickom Slovensku obvyklé.
  Ja osobne ešte v osemdesiatych rokoch za komunistického režimu som ako klubový hráč bol šachistom II. výkonnostnej triedy.
  Teraz síce už Šachy závodne už celé desaťročia nehrávam (Otázka: Je to pre mňa polahčujúca okolnosť, že Šachy už dávno nehrávam, vďaka ktorej môžem dúfať v nižší trest?), ale inak k tejto „kráľovskej hre“ aj naďalej cítím veľké sympatie (Fakt: Za toto moje doznanie sympatií k šachovej hre mi asi prokurátor tzv. „špeciálnej prokuratúry“ naopak ešte minimálne nejaký ten rok navyše mi určite veľmi rád „pridá“ !!).
  Ono totiž vlastne ani neviem či nejaký blázon z NAKA či špecializovanej prokuratúry v tomto mojom vyznaní sympatií ku „kráľovskej hre“ nebude silou mocou za každú cenu chcieť vidieť nejaký údajne vraj môj „fašizmus“ a „nacismus“ úplne rovnako absurdne, ako ho silou mocou za každú cenu chce vidieť aj u predsedu našej ĽSNS Mariána Kotlebu.
  Keďže od vládnucich krajne ultraľavičiarskych neomarxistických ultraliberálnych fašistov môže človek očakávať doslova čokoľvek, nuž tak pre istotu – človek nikdy nevie – žijem síce už zaplať Pán Boh aspoň v Českej republike, avšak aj tak pre istotu, keďže rozhodol som sa dvom mojim synovcom pôvodne síce až k Vianociam kúpiť a darovať, ale teraz po tejto správe „že už aj Šachy sú ideologickým problémom“ to radšej bez akéhokoľvek odkladu urýchlene kúpim čo najskôr ako len to bude možné, že mojim synovcov hneď teraz ako len najrýchlejšie to bude možné zakúpim im ako moje dva darčeky (pre každého z nich jeden) k Vianociam dva kompletné exempláre historicky cenných, krásne vyrezávaných „Pražských kluboviek“ typologicky pochádzajúcich z devätnásteho storočia, aby som túto krásnu šachovnicu s ešte krásnejšími umelecky stvárnenými, vyrezávanými šachovými figurkami mal k dispozícii skôr než budú Šachy zo všetkým všade eventuálne z nejakých krajne ultraľavičiarskych ultraliberálnych neomarxistických ideologických dôvodov prípadne zakázané ako údajný „fašizmus“ a „nacizmus“, respektíve, že hranie šachovej hry bude neomarxistickými pseudoprávnickými juristútmi označené za údajnú činnosť tzv. „Podpory hnutiu smerujúceho k potlačeniu ľudských práv a slobôd občanov“, a kedy aj všetky šachovnice a šachové figurky budú pálené ako vládnucim krajne ultraľavičiarskym ultraliberálnym neomarxistickým režimom, tak napokon vlastne zo strachu aj samotnými obyčajnými ľuďmi z dôvodov ich obáv, aby najmä na Slovensku slovenské gestapo NAKA po vykonaní policajnej prehliadky u nich doma ich nezatklo za to, že u nich nájde šachovnicu a šachové figúrky, ktoré mali u seba doma, a špecializovaná prokuratúra ich za tento ich veľmi ťažký „zločin“ obžaluje zo spáchania údajného extrémistického zločinu „Prechovávania extrémistických materiálov“ !!!

 2. Šach sa hrá na 64 poličkách. To je zložené z 8 riadkov a 8 stlpcov polí. Po súde s Kotlebom všetci vieme čo znamená 8 ,8. Tak že tí sviniari v starej Indji už vedeli ,že sa dolfi narodí a vymysleli túto fašistickorasovú hru!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *