Zo sveta

Austrálska televízia rieši dôležitú otázku: „Sú šachy rasistické?“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Austrálskymi daňovými poplatníkmi financovaný vysielač ABC je teraz zosmiešňovaný, keď viedol debatu riešiacu, či sú šachy rasistické, pretože biela strana má podľa pravidiel tejto hry tradične prvý ťah.

Bývalý člen Austrálskej šachovej federácie zistil, že táto debata má prebehnúť, keď ho rádiový producent požiadal o účasť.

„ABC dospela k názoru, že šachy sú rasistické, pretože bieli majú vždy prvý ťah!“ napísal na sociálnej sieti John Adams s dodatkom: „Verte tomu, že sa národný vysielač zapojí v rámci ideologického Marxismu do čohokoľvek a všetkého v Austrálii!“

Rozzúrení Austrálčania sa uchýlili na Twitter, aby vyjadrili voči ABC pobúrenie, že vyhadzuje peniaze na také zbytočné otázky.

„Ľudia od národného vysielača chcú, aby sa zameriaval na dôležitejšie problémy,“ povedal jeden. „Ľudia majú ekonomické problémy, zdravotné problémy, ťažkosti s karanténou. Nechcú, aby sa ich prachy vyhadzovali za blbosti. „

Austrálsky šachový expert Kevin Bonhan však povedal, že sa tej debaty, čo má dnes prebehnúť, zúčastní.

Vyšlo z toho, že prvý ťah bieleho tímu nemá nič spoločné s „rasizmom“ a 5- minútový okamžitý prieskum túto skutočnosť potvrdil.

Tie strany boli tak zafarbené ako biele či čierne, pretože to boli tou dobou najlacnejšie farby na trhu v čase vynájdenia tejto hry v severozápadnej Indii.

Pravidlo, že biely má prvý ťah, bolo súčasťou šachu pre medzinárodné súťaže v 19. storočí a nemá nič spoločné s rasou.

My ale žijeme v roku 2020 a všetko je potenciálne rasistické, ak sa do toho vloží mocenská skupina alebo dav na sociálnych médiách.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *