Austrália totálne odmietla ľudskoprávne organizácie, ktorým sa nepáči tvrdý prístup krajiny k migrantom - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Austrália totálne odmietla ľudskoprávne organizácie, ktorým sa nepáči tvrdý prístup krajiny k migrantom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ľudia, ktorí si chcú zlepšiť život tým, že sa presťahujú do bohatej krajiny a začnú vysávať jej zdroje, nie sú iba na hraniciach EÚ. Preto je vhodné sa pozrieť, ako k problematike ilegálnej migrácie pristupujú krajiny ako USA, Japonsko a najmä Austrália, ktorá má veľmi zložitú polohu medzi chudobnými krajinami a pritom obrovské hranice k ochrane.

Práve tá je často kritizovaná ľavicovými organizáciami, chrániacimi práva všetkých na bohatstvo iných, a všemožných ľudskoprávnych expertov za to, že ilegálnych migrantov posiela do dentenčních táborov mimo územia Austrálie. Tí všetci odporúčajú otvorenie hraníc, čo by pre Austráliu mohlo znamenať absolútnu ekonomickú a bezpečnostnú katastrofu (ktorú už vidíme v Európe).

Toho si je vláda v Canberre vedomá a preto odmietla všetkých 31 odporúčaní komisie pre ľudské práva. Medzi nimi napríklad rýchlejšie spracovanie víz alebo zlepšenie ochrany “utečencov” v táboroch mimo Austrálii.

Ako upozornil generálmajor Craig Furini, ktorý je zodpovedný za kontrolu hraníc, kto bude chytený pri tom, ako sa pokúša dostať do krajiny, bude vrátený tam, odkiaľ vyplával alebo do jeho domovskej krajiny.

Austrália obhajuje svoju politiku ako v podstate humanitárnu, pretože ak by otvorila hranice, masívne by vzrástol ilegálny business s prevozom migrantov, čo by malo za následok veľké množstvo utopených.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *