Zo sveta

Austrália buduje karanténne tábory pre ľudí, ktorí nie sú zaočkovní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Austrália usilovne buduje nové „karanténne“ tábory, ktoré budú podľa tamojšej vlády potrebné budúci rok pre ľudí, „ktorí nemali prístup k očkovaniu“.

V záujme zachovania „priebežnej prevádzky“ pre prípad ďalšej pandémie financujú austrálske úrady výstavbu masívnych táborov, z ktorých jeden má údajne 1000 lôžok a má byť dokončený do konca marca 2022.

„V tejto fáze budú kabíny slúžiť domácim cestujúcim, ktorí sa vracajú z ohnísk COVIDu,“ uvádza sa v správe o karanténnom zariadení, ktoré vzniká na letisku Wellcamp pri meste Toowoomba.

Obrovské zariadenie údajne zamestná mnoho miestnych obyvateľov, čo podľa vlády pomôže podporiť ekonomiku. Týmto spôsobom sa snaží projekt marketingovo zmierniť podozrenia ohľadom jeho realizácie.

„Kemp je rozdelený do rôznych zón a ubytováva jednolôžkové, dvojlôžkové a rodinné izby, pričom je nepretržite strážený políciou a ochrankou,“ uvádza Summit.news.

Tábor, ktorý je rozvrhnutý podobne ako koncentračný tábor z druhej svetovej vojny, bude údajne slúžiť na to, aby pomohol „zrovnať krivku“ a udržal Austrálčanov „v bezpečí“ pred budúcimi „variantmi“.

„To je šialené!“ Napísala na Twitteri skupina pod názvom Rodičia sú bezprostredné rodina. „Kto bude nútený zostať v týchto väzenských táboroch?“ „Kto bude nútený zostať v týchto väzenských táboroch?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *