Arogantnosť? Matovič pred dôležitým rokovaním vlády totálne odignoroval novinárov, ktorí často celé hodiny čakajú

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes pred rokovaním vlády, kedy sa budú riešiť otázky lockdownu, ktorého zmenu navrhla v piatok aj pandemická komisia sa premiér Matovič ani ministri nezastavili pri novinároch ani na malú chvíľku.

Novinári častokrát čakajú dlhé hodiny, kým sa objaví premiér či jeden z ministrov a ozrejmia situáciu celej spoločnosti. Tlačovku sa naťahujú a novinári sú tiež len ľudia, ktorí majú doma rodiny a musia čakať, Niekedy naozaj dlho. A s nimi čakáme aj my všetci, pretože vďaka ním máme informácie, ktoré nám hlavne v dnešnej dobe menia životy.

V pondelok pred rokovaním vlády však premiér aj jeho ministri totálne odignorovali novinárov. Vyzeralo to, že majú naponáhlo a tak pripravené mikrofóny a čakajúci novinári nedostali od nich ani slovo. Musíme si tak počkať na tlačovku po rokovaní vlády.

Jediný, kto sa zastavil pred rokovaním vlády pred novinármi bol minister obrany Jaroslav Naď. Hovoril o tom, že sa bude rokovať o zákaze vychádzania. Výnimky z takého zákazu by mohli mať ľudia, ktorí by boli negatívne otestovaní, ale dochádzajú testy.