Arabská BBC: Pápež František vyzval kresťanov v Maroku, aby nešírili kresťanstvo medzi moslimami - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Arabská BBC: Pápež František vyzval kresťanov v Maroku, aby nešírili kresťanstvo medzi moslimami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pápež František vyzval marockých kresťanov, aby sa nesnažili v Maroku šíriť kresťanstvo, ale naopak, aby sa zadovážili islamskému právu šaría. Aj tak sa dá vysvetliť správa na webe britskej verejnoprávnej televízii a rozhlasovej stanice BBC. Avšak táto správa je na arabskej verzii webu BBC a vo chvíli písania tohto článku sa táto správa nenachádzala na iné jazykovej mutácii webu BBC.

Oficiálny článok Arabskej BBC nájdete tu.

Ak sú slová pápeža Františka citovaná autenticky, tak sa jedná nielen o očividný appeasement (čítaj apízmentepízment z angl. zmierovanie, zmierňovanie, je pojem, ktorým sa v politológii označuje politicko-vojenská stratégia ústupkov, zmierňovania a tolerancie aj za cenu nevýhodnej alebo poníženej situácie, s cieľom nevyprovokovať vojenský alebo politický konflikt.) voči dominancii islamu, ale aj pápež sa dopúšťa jasného popretie Ježišovho príkazu z evanjelia o nutnosti kázať Ježišovo učenie a neustupovať z toho.

Výzva pápeža Františka, aby kresťania nehlásali moslimom evanjelium, je viac než bludom v náboženskej oblasti. Pápež sa touto výzvou dopúšťa zrady tisícov odpadlíkov od islamu, ktorí žijú nielen v Maroku a ktorí opustili islam a prijali evanjelium Ježiša. Podľa pápeža Františka majú dobré vzťahy s moslimami väčší význam než učenie Ježiša a hlásanie evanjelia. Pokiaľ však pristúpite na tento pápežov postoj potom si uvedomte, že vlastne hovoríte, že evanjelium je zbytočné a nepravdivé, keď namiesto evanjelia uprednostníte dobré vzťahy s tými, ktorí evanjelium a Ježiša odmietajú a hlásajú učenia proroka Mohameda, ktorý evanjelium poprel a odmietol ho a nahradil ho Koránom.

Mimochodom vie pápež František, že v Maroku je zakázané konvertovať z islamu na kresťanstvo? To je ten umiernený a tolerantný islam?

Bohužiaľ nielen pápež, ale aj mnohí kresťania toho veľa nevedia o tom, ako manipulatívne a zákerne Mohamed v islame síce tvrdí, že sa hlási k Ježišovi a jeho evanjeliu, ale zároveň hneď dodáva, že evanjelium bolo stratené, Ježiš bol len obyčajný človek, ktorý mal byť len hlásateľom príchode Mohameda a najdôležitejším človekom je Mohamed a jedinou platnou vierou je islam.

zdroj: euRabia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *