Zo sveta

Antifa bude v USA označená ako teroristická organizácia: „Bojujú proti fašizmu za pomoci fašistický metód“

Populárna Texaský senátor za republikánsku stranu Ted Cruz so svojím kolegom Billom Casidym predstavili rezolúciu, ktorá označuje organizáciu Antifa za teroristickú. Pre doplnenie dodajme, že pravica má v americkom senátu väčšinu.

„Antifa je teroristická organizácia zložená z nenávistných, netolerantných radikálov, ktorí svojou extrémistickú agendu presadzujú násilím. Znovu a znovu ich činy ukázali, že ich hlavným cieľom je spôsobiť škodu tým, ktorí majú iný politický názor. “ dodal k tomu senátor.

„Antifa sú maskovaní teroristi a násilníci, ktorí bojujú“ proti fašizmu „za použitia fašistických metód a sú chránení ľavicovou agendou.“ Doplnil senátor Cassidy s tým, že násilie zo strany Antifa bude pokračovať dovtedy, kým niekto nepovie rezolútne NIE.

Text rezolúcie obsahuje vybrané prečiny, ktorých sa táto organizácia v USA dopustila. Napríklad zbitie novinára Andy Ngo v júni tohto roku. Prípad, kedy muselo byť zatvorené imigračné oddelenie v Portlande, pretože zamestnanci čelili vyhrážkam od členov Antifa, alebo konflikt, kedy ľavicoví extrémisti počkali na zamestnanca migračného oddelenia, keď si išiel vyzdvihnúť svoju dcéru z letného tábora.

Komunitu Antifa môžeme vidieť aj na Slovenskom festivale Pohoda, či rôznych liberálnych protestoch, kde sa hrdo pýšia svojou vlajkou, sú však veľmi nebezpeční a agresívni. Svoj názor vyjadrujú násilne a hrubou silou. Pozrieť príklad zo Slovenska, kde protestovalo Progresívne Slovensko si môžete tu.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *