adplus-dvertising

Anglicko ruší opatrenia aj preukazovanie sa covid pasmi: Naučme sa žiť ako s chrípkou

Boris Johnson oznámil, že od budúceho štvrtka budú v Anglicku ukončené opatrenia plánu B a že sa ruší povinné nosenie rúšok na verejných miestach a vydávanie cestovných pasov covid-19.

Premiér tiež uviedol, že vláda okamžite upúšťa od odporúčania, aby ľudia pracovali z domu.

Premiér uviedol, že Anglicko sa vracia k „plánu A“ kvôli posilňujúcim faktorom a tomu, ako ľudia dodržiavali opatrenia plánu B.

Poslancom povedal, že vedci sa domnievajú, že tzv. vlna omicron dosiahla na národnej úrovni vrchol.

Na tlačovej konferencii v Downing Street minister zdravotníctva Sajid Javid povedal: „Je to okamih, na ktorý môžeme byť všetci hrdí.“

„Je to pripomienka toho, čo môže táto krajina dosiahnuť, keď všetci spolupracujeme.“

Dodal však, že tento úspech by nemal byť považovaný za „cieľovú rovinku“, pretože vírus a jeho budúce varianty nemožno odstrániť – namiesto toho „sa musíme naučiť žiť s covidom rovnako ako s chrípkou.“

Vyzval ľudí, aby aj naďalej podnikali kroky na udržanie vírusu na uzde, vrátane umývania rúk, vetrania miestností a sebaizolácie v prípade pozitívneho nálezu – a naliehal na tých, ktorí nie sú očkovaní, aby sa prihlásili a nechali sa očkovať.

Povinné covid pasy pre vstup do nočných klubov a na veľké akcie by skončili, hoci organizácie by sa mohli rozhodnúť používať NHS Covid pas, ak by si to priali.

Od štvrtka už nebudú musieť žiaci stredných škôl nosiť v triedach tvárovej masky a vládne pokyny týkajúce sa ich používania v spoločných priestoroch by mali byť „skoro“ zrušené.

Boris Johnson dodal, že ďalšie oznámenia o zmiernení pravidiel pre cestovanie a obmedzenie návštev v opatrovateľských domoch v Anglicku sa očakávajú v nadchádzajúcich dňoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.