Anglickej scenáristke sa nepáči, že v seriály Černobyl nehrajú černošskí herci: „Som sklamaná, tvárime sa, že Černosi neexistujú“

Scenáristka z Veľkej Británie Karla Marie Sweet na svojom Twitteri napísala, že nechápe, prečo v seriáli Černobyľ nehrajú černošskí herci. Jej príspevok vyvolal negatívnu reakciu internetových užívateľov.

„Pozrela som sa na dva diely Černobyľu, je to dosť dobré! Len ma niečo napadlo … Chápem, že všetky postavy boli v skutočnom živote belosi, ale tiež hovorili s ukrajinským akcentom. A tu sú herci s prízvukom z celej Veľkej Británie. Takže keď nie je dôveryhodné toto, prečo by v seriáli nemohli byť černosi, „napísala scenáristka Karla Marie Sweet.

Odkázala sa na slová tvorcov seriálu, ktorí na otázku o britských prízvukoch hercov uviedli, že táto maličkosť neovplyvňuje príbeh Černobylu. „V krajine je toľko skvelých černošských hercov, ktorí by dobre hrali v Černobyle. Som sklamaná, že v ďalšej populárnej show s obrovským počtom hercov autori robia, že černosi neexistujú, „dodala.

V komentároch príspevku scenáristku označili predovšetkým za SJW štetku ( pozn. social justice warrior – bojovník za sociálnu spravodlivosť), vysmiali sa jej a vyzvali ju k tomu, aby sa naučila históriu. Sweet bola prekvapená z negatívnej reakcie na jej slová a poznamenala, že jej používatelia v správach poslali ešte ďalšie množstvo homofóbnych a rasistických urážok.

magazin1

Predchádzajúci článok

Starosta v obci, kde jasne zvíťazil Kotleba odkazuje: „Sú to fašisti, treba to povedať na plné hrdlo!“ (Video)

Ďalší článok

V Prahe demonštruje proti Babišovi vyše 100-tisíc ľudí

10 Comments

 • v seriáli

  • Aky je to ukrajinsky accent??

 • Tá krava je vzdelaná ako dvere od chlieva. Vie vôbec že v Rusku a hlavne v Černobyli nepracovali černosi? Nech ide sa poriadne dovzdelávať hlavne zo zemepisu, lebo podľa jej reakcie si asi myslí, že Černobyľskej je v Amerike. Krava zdutá!

 • Prosím Vás opravte chybu má byť v seriáli!

 • Ja som presvedčený ze tam mali hrať austrálsky domorodci.

 • Podľa mňa by v seriály mali hrať výlučne číňania, lebo pre britov sú všetci cudzinci aj tak iba „chinese“…

 • Že sa vôbec niekto pozastavuje nad názormi liberálov 😂 sú to retardi od prírody a s tým sa nedá nič robiť… Však podľa tých britských degenerátov boli aj Adam a Eva čierny… Pozrite si Good Omens… Ja som to vypol po 5 minútach 🤣🤣🤣 veni vidi Jebem na to

 • Vsetkym tymto padlym na hlavu treba normalnu pracu za minimalku a hned by ich tieto ujoviny presli.hned by pochopili podstatu skutocneho zivota!

 • seriál
  ak je vzor dub, tak v seriále
  ak stroj, tak v seriáli

  mohli by ste sa doučiť

 • Nehnevajte sa na tú kravu, lebo ona chcela povedať toto ale pomýlila sa…
  Som sklamaná, tvárime sa,že čierne opice neexistujú“

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *