Anglickej scenáristke sa nepáči, že v seriály Černobyl nehrajú černošskí herci: “Som sklamaná, tvárime sa, že Černosi neexistujú”

Scenáristka z Veľkej Británie Karla Marie Sweet na svojom Twitteri napísala, že nechápe, prečo v seriáli Černobyľ nehrajú černošskí herci. Jej príspevok vyvolal negatívnu reakciu internetových užívateľov.

“Pozrela som sa na dva diely Černobyľu, je to dosť dobré! Len ma niečo napadlo … Chápem, že všetky postavy boli v skutočnom živote belosi, ale tiež hovorili s ukrajinským akcentom. A tu sú herci s prízvukom z celej Veľkej Británie. Takže keď nie je dôveryhodné toto, prečo by v seriáli nemohli byť černosi, “napísala scenáristka Karla Marie Sweet.

Odkázala sa na slová tvorcov seriálu, ktorí na otázku o britských prízvukoch hercov uviedli, že táto maličkosť neovplyvňuje príbeh Černobylu. “V krajine je toľko skvelých černošských hercov, ktorí by dobre hrali v Černobyle. Som sklamaná, že v ďalšej populárnej show s obrovským počtom hercov autori robia, že černosi neexistujú, “dodala.

V komentároch príspevku scenáristku označili predovšetkým za SJW štetku ( pozn. social justice warrior – bojovník za sociálnu spravodlivosť), vysmiali sa jej a vyzvali ju k tomu, aby sa naučila históriu. Sweet bola prekvapená z negatívnej reakcie na jej slová a poznamenala, že jej používatelia v správach poslali ešte ďalšie množstvo homofóbnych a rasistických urážok.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *