Slovensko

Angličan sa vybral na Luník 9: „Ľudia sú super milí!“

Youtuber z Anglicka, ktorý natáča netradičné videá sa rozhodol zavítať na slovenský Luník 9. „Odporúčali mi, aby som sem nešiel, že to môže byť nebezpečné,“ hovorí v úvode videa

V popise videa Agličan píše, že Lunik IX je staré komunistické sídlisko postavené na okraji Košíc na východe Slovenska. “Je známe, že ide o najväčší cigánsky slum v Európe. Každý nás odhováral, aby sme ho nenavštívili, pretože to je nebezpečné, a preto som tu musel prísť a zistiť, či je to naozaj také nebezpečné, alebo či je to inak.”

Youtuber zo svojho výletu publikoval 13-minútové video, pričom sa zúčastnil na tradičnej rómskej svadbe a navštívil aj jednu usporiadanú a čistú rómsku domácnosť. “Ľudia boli super milí. Neokradli nás, neznásilnili nás!“ Vyhlásil vo videu “bald and bankrupt”.

Brit zapadol medzi miestnych, s ktorými popíjal vodku, niektorí s ním dokonca dokázali komunikovať v angličtine. Jeden z miestnych chlapcov mu potvrdil, že ide o naozaj nebezpečné miesto. “Je to pravda, sme naozaj zlí,” uviedol chlapec.

Pri prechádzke popod panelákmi Luníka IX Brit hovorí, že medzi odpadkami sa nachádzajú fľaše, matrace, plasty, všetko možné, “a určite aj potkany,” dodal. “Neviem prečo tu nepoužívajú smetné koše,” poznamenal.

Jeden z Rómov vo videu hovorí: “Z vašej strany rozprávajú, že my Cigáni pochádzame z Indie. Možno naši predkovia boli z Indie, ale ja som sa narodil na Slovensku, takže som Slovák, nezávisí to od farby pleti, ale čo má človek v srdci,“ povedal.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *