Zo sveta

Amerika v plameňoch! Pentagon dal rozkaz uviesť vojenskú políciu do pohotovosti (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pentagon dal rozkaz armáde, aby uviedla jednotky americkej vojenskej polície do pohotovosti na nasadenie v Minneapolise, oznámila agentúra Associated Press s odvolaním sa na informované zdroje.

Podľa informácií od zdrojov dostali vojaci z Fort Bragg v Severnej Karolíne a Fort Drum v New Yorku rozkaz, aby boli pripravení na nasadenie počas štyroch hodín.

Guvernér štátu Georgia Brian Kemp vyhlásil režim výnimočnej situácie v okrese Fulton, v ktorom sa nachádza najväčšie mesto tohto štátu Atlanta.

„Na žiadosť primátorky Keishy Bottomsovej a po konzultácii s predstaviteľmi právnych orgánov a záchranných služieb som vyhlásil režim výnimočnej situácie v okresu Fulton, aby bolo možné nasadiť približne 500 vojakov národnej gardy v Georgii na ochranu ľudí a majetku v Atlante,“ napísal guvernér na svojom Twitteri.

V dôsledku nepokojov bolo vydrancovaných vyše 200 budov, spočítali miestne noviny The Minneapolis Star Tribune. Podľa ich údajov bolo niekoľko budov vážne poškodených vytopením alebo ohňom.

Niektoré z nich boli ohňom úplne zničené. Medzi poškodenými sú lekárne, supermarkety, predajne konfekcie, kaderníctvo, práčovne, čerpacie stanice, reštaurácie a predajne liehovín.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *