Zo sveta

Amerika sa vyhráža Rusom za Venezuelu „Prinútime Vás zaplatiť za podporu Madura!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Washington prinúti Moskvu „platiť“ za podporu Nicolasa Madura, vyhlásil špeciálny predstaviteľ USA pre Venezuelu Elliot Abrams.

Diplomat vyhlásil, že Moskva a Havana sú hlavnými zástancami prezidenta Madura. Washington nenechá ich činnosti bez povšimnutia.

„Nikto z vyšších činiteľov v administratíve nepochybuje, že ich prinútime za to zaplatiť,“ povedal Abrams v priamom prenose CNN.

Americký prezident Donald Trump predtým požadoval od ruských vojakov, aby „zmizli“ z Venezuely. Abrams pripustil zavedenie sankcií proti Moskve.

Tlačový hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov v odpovedi zdôraznil, že nikto nehovorí Washingtonu, „kde má a kde nemá byť“. Vyhlásil, že Rusko tiež počíta s tým, že bude rešpektované jeho právo na samostatnú zahraničnú politiku.

Tlačová hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová označila vyhrážky zavádzanie protiruských sankcií za nemiestne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *