Amerika bude mať homosexuála prezidenta? Mladý Buttigieg kandiduje a má veľké šance vyhrať! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Amerika bude mať homosexuála prezidenta? Mladý Buttigieg kandiduje a má veľké šance vyhrať!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Do boja o kreslo prezidenta Spojených štátov vstúpil čierny kôň. Len 37-ročný Pete Buttigieg v nedeľu oznámil, že sa chce uchádzať o Biely dom. Prieskumy mu už teraz dávajú tretie najväčšie šance medzi demokratmi. Lepšie na tom sú len dvaja dlhoroční politici z pomyselnej prvej ligy – Joe Biden a Bernie Sanders. Ak by Buttigieg uspel, stal by sa nielen najmladším prezidentom, ale aj prvým gayom v úrade.

S vyslovením jeho mena majú problémy aj americkí žurnalisti. Krkolomné priezvisko spôsobilo, že ho mnohí radšej oslovujú familiárne Pete. A obľúbená je aj prezývka “Starosta Pete”, ktorú si Buttigieg vyslúžil vzhľadom k dlhoročnému pôsobeniu na čele radnice mesta South Bend v americkom štáte Indiana.

Tí, ktorí ho čítajú prvýkrát, aj americkí televízni profesionáli, by si však mali výslovnosť Buttigiegova mená rýchlo osvojiť. Mladý starosta má nakročené k tomu stať sa kométou primárok v Demokratickej strane. Prvý súbojov v Iowe je síce na programe až za desať mesiacov, tie ale kandidáti musia využiť ku kampani a oslovovanie voličov. Kolotoč výhier, porážok a odstupovania následne naberie strhujúce tempo a doháňať straty bude zložité.

Americké prezidentské voľby sú naplánované na 3. novembra 2020. Kandidatúru už ohlásili viacerí známi demokrati, o znovuzvolenie by sa mal uchádzať aj Donald Trump.

zdroj: info.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *