Americký Texas ruší nosenie rúšok a vyzýva otvárať podniky na 100%: „Je čas otvoriť!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Americký štát Texas s populáciou zhruba 29 miliónov ľudí sa začína otvárať naplno napriek varovaniam zdravotníckych predstaviteľov. Od stredy sa v tomto ľudnatom regióne ruší povinnosť nosiť rúška a aj obmedzenia kapacít reštaurácii či podnikov, ktoré majú povolenie otvoriť na 100%.

„Takmer pol roka bola väčšina biznisov otvorená na 75 alebo 50 percent a počas tohto obdobia bolo až príliš mnoho obyvateľov Texasu ukrátených o pracovné príležitosti,“ uviedol podľa agentúry AFP tamojší republikánsky guvernér Greg Abbott.

„Teraz je čas otvoriť Texas na 100 percent,“ vyhlásil guvernér s tým, že všetky podniky, ktoré chcú otvoriť, tak majú spraviť. Obdobie obmedzení hospodárstva už vzhľadom na pokročilú očkovaciu kampaň, možnosti testovania a dostupnú liečbu podľa jeho slov pominulo. „Texas má teraz prostriedky na ochranu svojich obyvateľov pre vírusom,“

Ak by sa však tlak v nemocniciach zvýšil, môže dôjsť k opätovnému zavedeniu opatrení. V Texase už bolo podaných zatiaľ 5,7milióna dávok vakcín. Guvernér sľúbil, že každý týždeň sa ich počet zvýši o ďalší milión.