Americký prezident nazval Putina vrahom. Odpoveď ruského vodcu je viac než elegantná - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Americký prezident nazval Putina vrahom. Odpoveď ruského vodcu je viac než elegantná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Reakcia ruského prezidenta Vladimira Putina na vyjadrenie amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý sa o ňom nedávno trochu ostro vyjadril, na seba nenechala dlho čakať. Putin mu zaželal veľa zdravia.

“V detstve, keď sme sa na záhrade hádali, sme si hovorievali:, Kto to hovorí, toho sa to týka. ‘A nie je to náhoda. Nie je to len hláška, čo sa používa v detstve. Význam je v tom veľmi hlboký a psychologický. V inej osobe vidíme svoje vlastné kvality a myslíme si, že je rovnaká ako my, “dodal Putin.

Prezident poznamenal, že v histórii každého národa “existuje mnoho dramatických a krvavých udalostí”.

“Ale keď hodnotíme iných ľudí, alebo keď hodnotíme aj iné štáty, iné národy, je to vždy tak, ako by sme sa pozerali do zrkadla. Vždy tam vidíme seba, “povedal.

Americký prezident totiž skôr povedal, že Putin “bude niesť zodpovednosť za zasahovanie do volieb”. Médiá tiež tvrdia, že Biden v rozhovore s novinárom ABC nazval svojho ruského kolegu “zabijakom”, ale nie je jasné, či to myslel naozaj vážne. Hovorca Bieleho domu Len Psakiová odmietla objasniť, či sú slová metaforické.

Ministerstvo zahraničia považovalo tieto vyhlásenia za prejav cielenej politiky Washingtonu, ktorý “po dva roky zámerne viedol” rusko-americkú spoluprácu do slepej uličky. Následne bol ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov pozvaný do Moskvy na konzultáciu. Rezort zdôraznil, že sa chce vyhnúť “nezvratnej degradácii” vzťahov.

Námestník predsedu Rady federácie Konstantin Kosačev poznamenal, že očakávania od novej administratívy USA “boli odopreté týmto neslušným vyhlásením”. Senátor pripustil, že Moskva bude reagovať ďalšími krokmi, ak sa Washington neospravedlní.