Americký prezident na Slovensku? Čaputová ho pozvala na návštevu a je šanca, že príde - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Americký prezident na Slovensku? Čaputová ho pozvala na návštevu a je šanca, že príde

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nový americký prezident Joe Biden by už o dva mesiace mohol navštíviť Slovensko. Prezidentka Zuzana Čaputová ho mala pozvať formou listu do Bratislavy, informoval o tom aj hovorca prezidentky.

„Ak by prezident USA pozvanie prijal a prišiel by na návštevu SR, bol by to veľký úspech slovenskej diplomacie,“ uviedol hovorca Čaputovej. Podľa denníka Pravda je veľká šanca, že Biden navštívi Slovensko už o dva mesiace. Informáciu má od nemenovaného predstaviteľa americkej diplomacie vo Washingtone, ktorý chcel zostať v anonymite.

„Vo východnej časti Európy sú dve možnosti, kam Biden môže zamieriť. Buď to bude Bratislava, alebo nejaký štát na Balkáne. Ak prezident USA príde do Bratislavy, oznámime to slovenským orgánom do dvoch týždňov, čiže najneskôr okolo začiatku mája. O súvisiacich podrobnostiach sa však nemôžem nijako zmieniť,“ spresnil.