Zo sveta

Americký moderátor sa vysmieval, že žiadne násilné protesty nie sú. Podpálili mu bytovku

Americký moderátor Paul Gallant sa ešte pred pár dňami doslova vysmieval americkému prezidentovi za to, že Trump tvrdil, že v meste Seattle sú podla neho násilne protesty a rabovanie demonštrantov.

Trump totiž kritizoval starostku mesta Seattle Jenny Drukanovú, ktorá demonštrácie a rabovačky v meste podceňovala a nerobila si z nich veľkú hlavu. Samotný moderátor sa Trumpovi vysmieval a napísal: „Išiel som cez neho (cez Seattle, pozn. red.) včera večer a nevidel som žiadne požiare, rabovanie alebo smrť. Upokoj sa,“ reagoval moderátor Gallant na Trumpovu kritiku. Viac ako po mesiaci si však Gallant zrejme uvedomil, ako veľmi sa mýlil.

O pár dní na to, čo si moderátor myslel, že demonštranti sú len pokojní občania a prezident Trump všetko preháňa sa stalo niečo, čo ho zmenilo o 180 stupňov. Dav demonštrantov o počte cca 2000 ľudí totiž podpálil najprv rozostavanú polepšovňu a následne zničil aj budovu, kde žije spomínaný moderátor. Polícia evakuovala všetkých jej obyvateľov vrátane moderátora.

„Prišiel som domov do mojej bytovky. Starbucks pod ňou bol zničený a policajti mi povedali, aby som sa držal ďalej, pretože vnútri môže byť niečo výbušné,“ napísal moderátor včera na Twitteri. Ďalšiu sériu fotiek, na ktorej dokumentoval poškodenie budovy a okolia, okomentoval len slovami: „Dobrá práca, ha*zli.“

Moderátor, ktorý najprv nebral Trupmove slova o demonštratoch vážne dokonca tvrdí, že si musí zadovážiť strelnú zbraň:  „Cítim, že si musím kúpiť zbraň, pretože toto sa jednoznačne bude diať aj naďalej. Dosť je dosť…“ komentoval dianie Gallant.  

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *