Zo sveta

Americkí vojaci môžu za epidémiu koronavírusu? Dlhujete nám vysvetlenie, znie z Číny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Koronavírus COVID-19 sa mohol dostať do čínskeho Wu-chan kvôli americkým vojakom, myslí si zástupca čínskeho ministerstva zahraničia Zhao Lijian.

Šéf amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Robert Redfield počas zasadnutia výboru pre dohľad a reformu Snemovne reprezentantov USA (Committee on Oversight and Reform) uviedol, že v Spojených štátoch sa zistilo niekoľko prípadov, kedy ľudia údajne zomreli na chrípku, ale posmrtne bol v ich organizme objavený koronavírus.

„Riaditeľ Robert Redfield pripustil, že niektorí Američania, ktorí zdanlivo zomreli na chrípku, boli posmrtne pozitívne testovaní na nový koronavírus (…) Kedy sa v USA objavil nulový pacient? Koľko ľudí je nakazených? O aké nemocnice ide? Možno to bola americká armáda, kto priniesol epidémiu do Wu-chan. Buďte úprimní! Zverejnite svoje dáta! USA nám dlhuje vysvetlenie!“ povedal Zhao Lijian na Twitteri.

V minulom októbri v čínskom Wu-chan prebiehali Svetové armádne hry (Military World Games), ktorých sa zúčastnila aj americká vojenská delegácia. Tá bola súčasťou 300-člennej skupiny amerických športovcov. Vypuknutie nového koronavírusu úrady mesta potvrdili v decembri.

Vo štvrtok oficiálny zástupca čínskeho zdravotníckeho výboru Mi Feng informoval, že krajina prekonala vrchol šírenia nového koronavírusu v krajine.

„Aktuálne, s výnimkou Wu-chan, v žiadnom meste provincie Chu-pej nebol počas jedného týždňa zaznamenaný žiadny nový prípad nakazenia. Mimo provincii Chu-pej bolo objavených sedem nových prípadov, z ktorých šesť sú dovezené, „povedal Mi Feng na brífingu a dodal, že počet pacientov ubúda a epidémia sa udržuje na relatívne nízkej úrovni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *