Americká univerzita pokutuje neočkovaných študentov a zakáže im internet - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Americká univerzita pokutuje neočkovaných študentov a zakáže im internet

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Študenti v americkej univerzite Quinnipiac University budú pokutovaní sumou až 2275 dolárov a stratia prístup k internetu, ak nebudú dodržiavať univerzitné pravidlá vakcinácie proti COVID-19

Súkromná humanitná vysoká škola v okrese New Haven oznámila nové sankcie 16. augusta v e-maile zaslanom približne 600 študentom, ktorí doteraz nepredložili doklad o očkovaní proti COVID-19 alebo nepožiadali o výnimku.

Podľa e-mailu, ktorý získal denník The Epoch Times, mali študenti Quinnipiac predložiť záznamy o očkovaní do 1. augusta. Tým, ktorí nesplnia podmienky do 14. septembra, začnú hroziť týždenné pokuty vo výške 100 dolárov, ktoré sa po každých dvoch týždňoch zvýšia o 25 dolárov až do maximálnej výšky 200 dolárov za týždeň. Takisto sa nebude môcť používať školská sieť a Wi-Fi.

Za jesenný semester môžu študenti dostať pokutu v celkovej výške až 2 275 dolárov, upozornila univerzita. Pokuty sa týkajú tých, ktorí sa nenechajú očkovať, aj oslobodených študentov, ktorí vynechajú týždenné testovanie COVID-19. Za každý zmeškaný test bude uložená pokuta 100 dolárov.

Študentom, ktorí do 25. augusta dostali jednu dávku, pokuta nehrozí, ak budú plne očkovaní do 14. septembra, uviedli zástupcovia univerzity. Stále sa však musia zúčastniť týždenného testovania až do dvoch týždňov po druhej dávke a pred návratom na akademickú pôdu nahrať negatívny výsledok testu.