Zo sveta

Americká protivzdušná obrana v Saudskej Arábii kvôli nízkej efektivite nedokázala odraziť útok na ropné objekty

Silná skupina protivzdušnej obrany USA v Saudskej Arábii nedokázala odraziť útok na ropné objekty, pretože jej efektivita ich systémov je nízka. Uviedol zdroj z Ministerstva obrany Ruskej federácie.

Podľa zdroja severnú hranicu Saudskej Arábie kryje 88 odpaľovacích zariadení amerických systémov: 36 z nich má modifikáciu PAC-2 a ďalších 52 má najnovšie PAC-3.

Aj v Perzskom zálive pri pobreží Saudskej Arábie sú ďalšie tri torpédoborce s riadenými raketami amerického námorníctva, ktoré sú vybavené protiraketovým obranným systémom Aegis a vyzbrojené 100 raketami modifikácie SM-2.

Zdroj dodal, že protilietadlové raketové systémy Patriot a Aegis nespĺňajú deklarované vlastnosti. Podľa neho systémy nie sú pripravené odraziť nepriateľský masívny vzdušný útok. Pričom poznamenal, že výkonný systém protivzdušnej obrany Saudskej Arábie s 88 systémami Patriot prepustil desiatky dronov a riadených striel.

„Patriot a Aegis Američanmi vychvaľované nezodpovedajú deklarovaným vlastnostiam, majú nízku účinnosť v boji proti malým leteckým cieľom a riadeným strelám. Jednoducho nie sú pripravené na odrazenie masívneho leteckého útoku nepriateľa v reálnej bojovej situácii, „uviedol.

6 Replies to “Americká protivzdušná obrana v Saudskej Arábii kvôli nízkej efektivite nedokázala odraziť útok na ropné objekty

 1. My brother suggested I might like this website.
  He was totally right. This post actually made my day.
  You can not imagine simply how much time I had spent for this info!

  Thanks!

 2. Howdy are using WordPress for your site platform? I’m new
  to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any html
  coding knowledge to make your own blog? Any help would
  be really appreciated!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *