Americká protivzdušná obrana v Saudskej Arábii kvôli nízkej efektivite nedokázala odraziť útok na ropné objekty - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Americká protivzdušná obrana v Saudskej Arábii kvôli nízkej efektivite nedokázala odraziť útok na ropné objekty

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Silná skupina protivzdušnej obrany USA v Saudskej Arábii nedokázala odraziť útok na ropné objekty, pretože jej efektivita ich systémov je nízka. Uviedol zdroj z Ministerstva obrany Ruskej federácie.

Podľa zdroja severnú hranicu Saudskej Arábie kryje 88 odpaľovacích zariadení amerických systémov: 36 z nich má modifikáciu PAC-2 a ďalších 52 má najnovšie PAC-3.

Aj v Perzskom zálive pri pobreží Saudskej Arábie sú ďalšie tri torpédoborce s riadenými raketami amerického námorníctva, ktoré sú vybavené protiraketovým obranným systémom Aegis a vyzbrojené 100 raketami modifikácie SM-2.

Zdroj dodal, že protilietadlové raketové systémy Patriot a Aegis nespĺňajú deklarované vlastnosti. Podľa neho systémy nie sú pripravené odraziť nepriateľský masívny vzdušný útok. Pričom poznamenal, že výkonný systém protivzdušnej obrany Saudskej Arábie s 88 systémami Patriot prepustil desiatky dronov a riadených striel.

„Patriot a Aegis Američanmi vychvaľované nezodpovedajú deklarovaným vlastnostiam, majú nízku účinnosť v boji proti malým leteckým cieľom a riadeným strelám. Jednoducho nie sú pripravené na odrazenie masívneho leteckého útoku nepriateľa v reálnej bojovej situácii, „uviedol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *