Americká armáda bude vojakom preplácať operácie na zmenu pohlavia

Nový americký prezident Joe Biden sa rozhodol, že americký daňoví poplatníci budú platiť operácie na zmenu pohlavia pre transrodových vojakov a veteránov. Koncom januára 2021 zrušil nový prezident jednu z politík svojho predchodcu Baracka Obamu, ktorý zaviedol zákaz platenia operácii na zmenu pohlavia z federálnych zdrojov, informuje Washington Examiner

Tieto nariadenia sa dotknú súčasne slúžiacich vojakov, ako aj veteránov a spadajú pod benefity americkej armády. Takáto operácia na zmenu pohlavia sa pohybuje medzi sumami 100-tisíc až 200-tisíc amerických dolárov.

Podľa informácii federálnej štúdie slúži v americkej armáde 15-tisíc transrodových vojakov a 134-tisíc veteránov, ktorí sa považujú za iné, ako za svoje biologické pohlavie.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353