Američania prenikli do ruskej energetickej siete: "V prípade vojny vypneme Rusku elektrinu" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Američania prenikli do ruskej energetickej siete: “V prípade vojny vypneme Rusku elektrinu”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

The New York Times vydali v sobotu senzačnú správu, ale nevyvolali žiadnu reakciu ostatných médií.

“Noviny novín” uvádzajú, že velenie Cyber Warfare veliteľstvo Pentagonu preniklo do ruskej elektrickej siete a umiestnilo tam malware. Dormantové vírusy by mali byť v kontrolných systémoch ruských elektrární. To by malo slúžiť ako varovanie pre Moskvu, že v prípade vojny, môže Washington vypnúť elektrinu v Rusku.

Predstavte si, že hysterická správa by bola v opačnom prípade, Rusi sa vrhli do americkej rozvodnej siete a umiestnili “KILL SWITCH”. Titulky o zlých Rusoch by boli obrovské a volali by po pomste. Ale ak to Američania urobia proti Rusku, nič sa nedeje.

Ako pripomienka, v lete minulého roka, Trump udelil súhlas s kybernetickými útokmi proti Rusku, a na túto úlohu bol delegovaný Cyber Command na základe Národného zákona o autorizáciu obrany – zriadeného v roku 2008 Obamovou administratívou.

V článku The New York Times sa píše:

“Elektrické rozvodné siete sú už niekoľko rokov bojiskom s nízkou intenzitou. Od roku 2012, podľa súčasných i bývalých úradníkov, inštalovali Spojené štáty prieskumné sondy do riadiacich systémov ruskej elektrickej siete. Teraz sa však americká stratégia posunula viac smerom k útoku, tvrdia úradníci, s umiestnením potenciálne ochromujúceho škodlivého softvéru do ruského systému do hĺbky a s agresivitou, o ktorú sa nikdy predtým nepokúsili. Je čiastočne len ako varovanie a sčasti, ako príprava na kybernetické útoky, keď vypukne veľký konflikt medzi Washingtonom a Moskvou.”

Trump v tú noc, keď bol informovaný o odhalení tohto zásahu do ruskej energetickej siete, na Twitteri obvinil New York Times zo zrady.

 “Myslíte si, že upadajúci New York Times mohol uviesť článok, ktorý uvádza, že Spojené štáty významne zintenzívňujú kybernetické útoky proti Rusku? Jedná sa o virtuálny akt zrady veľkými novinami, ktoré sú tak zúfalé, že hľadajú príbeh, akýkoľvek príbeh, aj keď je to pre našu krajinu škodlivé.”

Čo nám toto oznámenie New York Times hovorí? Washington aj Donald Trump už vedú vojnu proti Rusku, nie len obchodnú vojnu s ekonomickými sankciami, ale aj kybernetické útoky proti počítačovej sieti, chýba už len výstrel.

Dá sa predpokladať, že Rusi, najneskôr teraz, po tejto “nápovede”, skontrolujú počítače energetickej siete pred vírusmi a zabránia im v aktivácii, ak tak ešte neurobili.

“Zaujímalo by ma, či sú redaktori New York Times zatknutí a uväznení za túto” tajnú správu “, ako Julian Assange, ktorého vydanie do USA bolo teraz schválené britským ministrom vnútra, kde čelí 175 rokov väzenia,” dodáva von Freeman na blogu Schall und Rauch.

schallundrauch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *