Amatérsky prešľap Čaputovej! Nestranícka prezidentka vystúpila na sneme jej bývalej strany - MAGAZÍN 1
Slovensko

Amatérsky prešľap Čaputovej! Nestranícka prezidentka vystúpila na sneme jej bývalej strany

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa politického analytika Jána Baránka je “na hrane” to, že budúca prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa prezentuje ako nestranícka, vystúpila s prejavom na sneme strany Progresívne Slovensko (PS). Prezidentka, ktorá chce spájať a zastupovať všetkých občanov štátu sa podľa neho mala takéhoto kroku vyvarovať.

“Progresívne Slovensko a Spolu dnes už nie sú malými stranami na začiatku svojej politickej cesty, ako to bolo pred rokom a pol, keď som do Progresívneho Slovenska vstupovala. Sme tu preto, lebo vidíme zmysel v poctivom, zodpovednom a trpezlivom hľadaní riešení a v konštruktívnej spolupráci. Zvlášť v čase, keď iní spochybňujú demokratické hodnoty,” uviedla v stredu na sneme progresívcov Čaputová.

Analytik Ján Baránek pre denník Nový čas dodal, že Čaputová sa mala vyvarovať vystúpenia na sneme politickej strany PS. Mala by si podľa neho už konečne uvedomiť, že by mala byť prezidentkou všetkých občanov.

“Aj keď ju nevolili všetci, tak to zo statusu prezidenta vyplýva a mala by sa politicky sprofesionalizovať. To sú také amatérske prešľapy. Ja chápem, že chce podporiť tú politickú stranu, lebo chce, aby bola vo vláde. Len si musí uvedomiť, že je budúca prezidentka. To sa mi zdá byť na hrane a zatiaľ len dokazuje obavy, že profesionálne ešte nie je vyspelá ako politička.”

Baránek dodal, že na jej mieste by tam určite nešiel. “Stačilo poslať list bez osobnej účasti a aj strana by bola spokojná, aj ona by bola spokojná. Pokojne to mohla takto riešiť, ak sa chcela nejakým spôsobom poďakovať za podporu.”

Ján Baránek pre denník Pravda navyše povedal, že Zuzana Čaputová sa “nechala vtiahnuť” do politiky, keď sa vyjadrovala k politike ohľadom Progresívneho Slovenska – “keď hovorila, že sa tu prekresľuje politická mapa”. “Ako budúca prezidentka by mala byť ozaj nadstranícka a nevyjadrovať sa ako podpredsedníčka politickej strany.”

Problémom je podľa neho najmä to, že prezidentka ako hlavný element prekresľovania politickej mapy verbálne podsúva svoju pôvodnú stranu. Baránek si myslí, že takto sa bude Čaputová vyjadrovať aj v budúcnosti.

zdroj: Hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *